Já, pisálek /2

2. května 2014 v 16:36 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Hezký den,
dnes tu mám další část projektu Nemesis Moriko Já, pisálek :).ČÁST PRVNÍ - JÁ A PSANÍ
2) (podčást) >>> moje první příběhy
- Jak se jmenoval tvůj první sepsaný příběh?
- Dokončil/a jsi ho?
- O čem byl?
- Co tě vedlo k tomu, že jsi ho sepsal/a a nenechal/a jen tak povalovat ve své hlavě?
- Jestli ten příběh ještě máš, vlož sem nějakou ukázku

Můj první sepsaný příběh nesl jméno Hříbě z pouště. S tím, jestli jsem ho dokončila, nebo ne, je to poněkud komplikované, takže se vám to v následujících řádkách pokusím objasnit...
Nejdříve jsem si plánovala, že má knížka bude mít asi 20 kapitol (říkala jsem, že bude alespoň celkem dlouhá a bude to "pořádná kniha" :D). Ale jednu jsem zakončila tak zvláštně a tajemně... a jelikož to byla právě 10, rozhodla jsem se, že jsem příběh dopsala a knihu mám hotovou!
Pustila jsem se do dalších dílů. Psala jsem pokračování a bavilo mne to. Když jsem příběhy však přepsala do počítače, zdály se být hrozně krátké (několik stran A4), a jako nějaká "knížka" rozhodně nevypadaly. Řekla jsem, že je blbost, aby byla tak neobjemná a rozhodla jsem se, že ty díly jsou vlastně spojené části jediné knihy... Dílko tedy bude 10 svých částí (každá část měla tehdy 10 kapitol - dokážete si představit knihu s tak kratičkými kapitolkami?).
Desátou část jsem ale nedopsala - proto nemůžu jasně říct, jestli jsem svůj příběh vlastně dokončila nebo ne. Ale chtěla jsem ho tehdy vydat. Knihu jsem psala několik let (bylo mi tehdy 8 - 10.) Jinak doufám, že jste několik odstavců nad tímto pochopili.

Co tě vedlo k tomu, že jsi ho sepsal/a a nenechal/a jen tak povalovat ve své hlavě? Já už ani přesně nevím... Prostě jsem to asi chtěla chtěla zkusit. Chtěla jsem vědět, jestli mě bude psaní bavit, nebo ne.

O čem příběh byl: Byl to takový román o koních a dívce Káje Kahounové (ano, pojmenovala jsem ji po sobě :D).
Koně jí jednou zachrání život před utopením v moři a Karolína se s nimi dostane na pustý ostrov. Jedna klisna porodí hříbátko-klisničku, které Karolína pojmenuje Hvězda. Jednou si ztroskotanců všimne nějaká loď, která je naloží a odveze je zpátky do "civilizace". Tam si dívky a koní všimne nějaký hodný pán, který je odveze ke Karolínimu domovu.
Rodiče jí nakonec dovolí si koně ponechat. Kája si všimne, že Hvězda je velmi sportovně nadaná a začne ji cvičit s trenérem. Najme si několik pomocníků, které jí pomáhají v práci s koňmi. Až bude Hvězda starší, začne s ní trénovat a předsevze si, že s ní pojede na Velkou Pardubickou a vyhraje ji.
Její sen se stane skutečností a z Hvězdy velice známý kůň. S Karolínou se zúčastní několika dalších soutěží. Také s ní prožívá mnohá dobrodružství - zachrání ji před požárem v lese, ukradne ji zloděj, zachrání týrané koně, ztratí se...
Hvězdě se za několik let narodí hříbátka, Lysinka a Černý blesk.


Mějte se hezky,
Mirimë (Karolína)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 4. května 2014 v 17:42 | Reagovat

Zajímavé, že jsi u toho vydržela tak dlouho:) Můj první sepsaný příběh jsem vzdala asi po 3 měsících :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama