Já, pisálek /2 (ukázka)

2. května 2014 v 16:40 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Do předchozího článku se mi ukázka z příběhu o koních, který jsem psala jako 8-10 letá, nevešla, proto ji vkládám sem.Kolika
Bylo jen pár dní před Vánocemi. Karolína se na ně velmi těšila.
Jednoho dne před domem Karolíniných rodičů zastavilo neznámé auto. Z auta jako první vystoupila tak šestiletá rusovláska a pak její otec. Karolína s rodiči vyšli ven. Dívka byla krásně oblečená, měla sukni s růžovou bundou, prstýnky, náramky, nápadné náušnice, na krku jí visel řetízek s přívěškem vzpínajícího koně, dokonce byla i trochu nalíčená. Její otec měl na sobě drahé, značkové oblečení. Otec rusovlásky začal mluvit:"Dobrý den, já jsem Jan Lážka a tohle je moje dcera Natálie." A ukázal na svou dceru. "Přijeli jsme sem proto, protože moje dcera má ráda koně, zamilovala si je na pouti i ostatních akcích … však víte. Chtěla by si vyzkoušet práci u koní ehm … Jestli by to bylo možné, ráda by se na nich povozila. Tedy, jestli dovolíte," dodal ještě. Přitom upínal stále pohled na Karolínu, pak si s ní potřásl rukou. Rodiče dovolili, aby se Natálie mohla o koně začít učit starat. Karolína Natálii trochu poučila, že by si měla vzít ke koním vždy spíše nějaké starší oblečení, že práce u koní je těžká a vylíčila jí také několik dobrodružství s Hvězdou, Lysinkou a Černým Bleskem. Natálie poslouchala tak na půl ucha a horlivě přikyvovala. Mezitím šli všichni do stáje.
Koně se Natálii velmi líbily. Hlavně se jí zalíbila Lysinka. Koně už byly na pastvě a bylo za potřebí rozehřát zmrzlou vodu venku a vykydat nějaké boxy. Holky se daly do práce. Na Natálii bylo poznat, že si myslela, že práce u koní je jednoduchá. Ale opak byl pravda. Vůbec se jí do práce nechtělo. Ale alespoň Karolíně někdo pomáhal.
"Jé, ta je krásná, mohla bych se na ní projet?" vyhrkla Natálie a ukázala na Lysinku. "Ne, to je ještě malé hříbě, jmenuje se Lysinka a v současné době prochází teprve hlavním tréninkem. Je to potomek Hvězdy. Hvězdě se kromě Lysinky narodilo také hříbátko Černý Blesk," dodala Karolína a ukázala na Černého Bleska, jehož box sousedil s Lysinčiným. "Já je oba cvičím, jsem jejich žokejka. Jejich trenér je stejný trenér jako Hvězdy a jmenuje se Tomáš Sýkora, ten tu ale teď není. Mohla bych ti ukázat, jak umím na Hvězdě jezdit. A pak bych ti ji mohla půjčit. Je hodná a krotká, takže by to neměl být problém. Neměj strach," poučila dívku Karolína. "Jů, pojedu na Hvězdě," vykřikla Natálka. Natálky otec k tomu nejprve nechtěl svolit, ale nakonec ho Natálie přece jen uprosila.
Karolína ukázala Natálii, jak se jezdí. Nakonec jí také předvedla skoky v lonžovacím kruhu (ty byly pro Hvězdu lehké), Hvězda projela lonžovací kruh třikrát a její skoky byly stále lepší a lepší. Na tom byla ale také trochu Karolínina zásluha, jelikož byla výborná jezdkyně.
Potom ještě zkusili drezúru, drezurní kruh sice neměli, a tak ji museli dělat bez něj. Drezúra šla Hvězdě asi nejhůř ze všech jezdeckých sportů, nejlépe jí šlo skákání. I přesto se jí to ale docela povedlo, Natálie se nestačila divit.
Karolína s Hvězdou zkusili ještě skoky ve své dráze. Tam byla velká překážka na způsob Taxisova příkopu, Hvězda ji zvládla výborně! To přišly již všichni rodiče. Viděli zakončení na dráze a s úžasem pozorovali Hvězdu i Karolínu.
Natálie byla teď na řadě. Karolína jí pomohla do sedla, pak jí dala rady, třeba jak se mají držet otěže, že se má Natálie držet otěží a že má mít své nohy pěvně stlačené ke trupu koně. Dále jí seznámila s různými povely. Karolína měla Hvězdu chycenou na lonži a dala povel Hvězdě, aby šla.
Natálie si stála docela dobře. Proto jí Karolína naučila i klus, i ten jí docela šel. Natálie byla z vyjížďky nadšená, proto se její otec domluvil, že jeho dcera bude chodit ke koním každou sobotu od jedné do čtyř hodin. Samozřejmě vše zaplatí.
Přišel čas předávání chleba koním. Natálie ho dávala hlavně Lysince. Tu si totiž od první chvíle oblíbila.
Byl už skoro večer. Karolína koně zaváděla zpátky do boxů. Koně dostali večerní jídlo, pomocníci měli tento týden volno, proto veškerá práce ležela na bedrech Karolíny a jejích rodičů. Než šla spát, ještě jednou se na koně šla podívat do stáje, v tom si všimla, že s Lysinkou není cosi v pořádku. Vypadalo to na koliku, ale proč by ji měla mít zrovna Lysinka? Pak ji ale napadlo - Natálie, ta přece dávala Lysince hodně chleba. Musel být moc starý nebo měkký! Lysince se přitížilo, musela mít velké bolesti. Karolína se moc dlouho nerozmýšlela a běžela za rodiči s voláním:"Lysinka má koliku, rychle veterináře!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 4. května 2014 v 17:46 | Reagovat

Páni! Tohle je tvůj první příběh?:O Sice je tam dost opakování slov a minimálně jedna hrubá pravopisná chyba (ta mi vysloveně bila do očí, ale jinak jsem se po chybách nedívala:D), jenže jestli ti bylo deset (nebo dokonce míň), tak je to velmi dobré dílo!
:)

2 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 4. května 2014 v 18:44 | Reagovat

[1]: Děkuju moc :). Tady mi bylo myslím 9 :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama