Recenze: Čarodějnice z Hex Hall

31. ledna 2015 v 20:56 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Ahoj,

po hodně dlouhé době tu pro vás mám nachystanou recenzi!! Předchozí recenze byla napsaná už v září, tak si čtení této užijete :).

Mějte se hezky,
Karolína


Název: Čarodějnice z Hex Hall
Autorka: Rachel Hawkins
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání v ČR: 2011
Počet stran: 240

Oficiální anotace
Sophie Mercerová je čarodějnice. Je jí šestnáct a právě nastupuje do Hecate (zkráceně Hex) Hall, elitního nápravného zařízení pro adolescenty Progidia - čarodějky, kouzelníky, víly a řádku dalších bytostí. Sophie chtěla jenom pomoct... ale kouzlo lásky, které seslala, se trochu zvrtlo, a Hex Hall je její poslední šancí. Hned první den se dějí věci: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do Archera Crosse, nejhezčího a nejnafoukanějšího kouzelníka na škole, a za novou spolubydlící dostane upírku. O té se navíc povídá, že právě ona zabila svoji předchozí spolubydlící Holly... Sophie nevěří, že by Jenna, jediná upírka se závisloství na růžové barvě, někoho zabila. Zlovolná síla však začne studenty Hex Hall znovu ohrožovat, chodbami se vznáší podivný duch dívky v zeleném a Sophie má za trest službu ve sklepě na celé pololetí... s Archerem Crossem.

Proč jsem si knihu vybrala?
Slyšela jsem na ni dost kladných reakcí a prostě mě lákala k přečtení.

O autorce
Rachel Hawkinsová vystudovala angličtinu na Auburn University a pracovala jako učitelka, dokud se nestala spisovatelkou na plný úvazek. Rachel žije v Alabamě s manželem a dvěma dětmi. Její internetové stránky jsou: http://rachel-hawkins.com/.

Rachel Hawkins

Děj
Sophie Mercerová ví, že je čarodějnice už od svých dvanácti let, kdy se její magické schopnosti projevily. Svoji sílu zdědila po svém tátovi, který je s její mámou rozvedený, ale oba si občas telefonují. Jednou však na veřejnosti zvrtá kouzlo lásky, kterým chtěla pomoct jedné holce na škole. Není to poprvé, co se jí něco podobného stalo, a tak Sophie musí jít do internátního nápravního zařízení pro čarodějky, kouzelníky, víly, lykantropy a nově i upíry. Dostane spolubydlící Jennu, jedinou upírku na škole, která je strašně závislá na růžové barvě a vypadá, že by nikomu neublížila. Právě o ní si ale skoro všichni myslí, že zavraždila svoji předchozí spolubydlící. S tím ale Sophie vůbec nesouhlasí, je přesvědčena, že ona to určitě nebyla... Vše se komplikuje a Sophie začíná objevovat pravdu o své rodině! Studenti na Hecate jsou znovu v ohrožení a dívka si stačí udělat nepřátele ze tří čarodějek (Elodie, Chaston a Anny) , které ji chtějí do svého pochybného covenu (což je skupina čarodějnic), protože potřebují čtvrtou členku (tou bývala Holly). Zakouká se do Archera Crosse, který je sice hezký, ale chová se trochu povýšeně a navíc se říká, že do něj jsou zamilované snad všechny holky na škole! Nejhorší ale je, že chodí s Elodií, která se chová strašně a navzájem se se Sophií nesnáší...

Můj názor
Kniha je napsána ich formou z pohledu hlavní hrdinky Sophie Mercerové. Styl psaní mi přijde ne nějak jedinečný, ale příjemný, celkem lehký, lehce uvede do děje, ale autorka vás umí i napnout. Při čtení jsem se i párkrát zasmála, mnohokrát za to mohl Sophiin smysl pro humor a sarkasmus.
Příjemně mě překvapilo postupné odkrývání toho, kdo stojí nebo nestojí za vraždami. Při čtení jsem dost nad tím přemýšlela a snažila si všímat maličkostí v textu, které mne mohly dovést k cíli. Je vidět, že vše měla autorka rozvržené dopředu - i to s rodinou hlavní hrdinky a ostatními tajemstvími. Ty jsem nečekala - v tomto směru jsem knihu podcenila, takže se jí teď omlouvám :D.
Na druhou stranu si myslím, že si Rachel měla pohrát s některými věcmi, které se netýkají žádných tajemství víc a lépe je rozpracovat...
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Paní spisovatelka ale mohla charaktery některých postav lépe promyslet. Překvapivě jsem Elodie začala postupem času i mít ráda - přišla mi ambiciózní a že není tak hrozná...
Bohužel jsem si všimla několika nesrovnalostí v ději, autorka si občas protiřečila... Jinak nechápu, kde přišla Jenna na to, že do Archera jsou zamilované snad všechny holky na škole, vždyť tomu nic nenasvědčovalo!!

Hodnocení
Kniha nebyla moc originální... Při čtení jsem zažívala pocit jakéhosi dé-ja vu, že už jsem něco podobného četla nebo viděla. Chápu, že na některé věci mohla přijít autorka sama a byla náhoda, že něco podobného někdo vymyslel předtím, ale něco určitě musela "obšlehnout". Čarodějnice zato byly čtivé, vtipné, záhadné a zajímavé! Jsem toho názoru, že nejde o zas až tak kvalitní knihu, ale dost mne bavila... Tak uvidíme v dalších dílech, jak si Rachel pohraje s dějem :). Takže:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Majkelina Majkelina | 4. února 2015 v 16:50 | Reagovat

Ahojky :)
Knížka mě zaujala už před nějakou dobou svou obálkou, ale asi se na ni nechystám. Není to úplně můj žánr. Mimochodem, kdyby sis chtěla zasoutěžit o knížky...:http://pandavis.webnode.cz/soutez/

2 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 6. února 2015 v 16:34 | Reagovat

Zaujala mě, asi si ji přečtu, teď o prázdninách hrozně moc čtu a už nemám, co. :D
Aspoň mám tip. ;)

Dřív jsem recenze na knížky nepsala, ale najednou mě to docela chytlo a tak jsem začala. :)

3 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 18. února 2015 v 20:40 | Reagovat

díky za komentáře :)

[1]: na soutěž se mrknu

[2]: není zač za tip :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama