Vyber si (téma týdne před 3 týdny)

19. února 2015 v 18:29 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Dívka se zrzavými vlasy, které se jí ve vlnách snášely až na záda, seděla na parapetu okna a sledovala svět venku. Uvědomovala si, že už pomalu přichází léto, a přesto se jí vše zdálo velmi ponuré. Viděla svítící slunce, jeho nádherný, ach ano, takřka érerický jas... avšak spatřovala v něm cosi smutného. Nepřipadalo by se jí to tak, kdyby se necítila takhle.

SB


V hlubokých očích smaragdové barvy se jí odráželo hluboké zklamání, ale i překvapení. Ruce měla složené na zelené sukni. Povzdechla si. Brzy bude konec roku a ona by měla myslet na to, jak vytáhnout známky, a ne zas na něj!
Uvnitř moc dobře věděla, že bylo špatné znamení, když dneska procházela kolem něj a jen co se na něj podívala, projelo celým jejím tělem zklamání. Ale byla příliš hrdá si tohle plně přiznat.
Protože ona to takhle nechtěla...
Přesto v koutku duše tušila, proč pocítila zklamání. Protože jí mnohem více vadilo, když on udělal něco, co se jí nelíbilo. Mnohem víc než předtím. Ale předtím jí najednou přišlo příliš vzdálené, ne jako by šlo jen o pár týdnů... Hodně jí začalo záležet na jeho chování! A navíc nechtěla o něm snít, nechtěla ho milovat, nikdy ho neměla začít chtít, když ho navíc nikdy nebude mít.
A už to tu je zase. Znovu nad ním přemýšlím... Co když opravdu jsem - dost! zarazila se opatrně v duchu. Myslela, že jí snad pukne hlava! Pak si uvědomila, o kom to přemýšlí. Panebože, o takovém blbcovi!! Určitě to je jeden z nejhorších kluků pod sluncem! snažila si připomínat, i když z takového odsuzování měla trochu i výčitky svědomí. Ale zase ji třeba odradí od něj. Z nepříjemného vtíravého pocitu se jí udělala husí kůže. Ale to by znamenalo, že... ach jo!
opravdu dlouho se necítila podobně zmateně, jako hvězda, která se ztratila cestou vesmírem... Podobnou rozpolcenost cítila vždycky, když - ale.
Zavrtěla hlavou. Občas měla pocit, jako kdyby pořád spadávala stále někam hloubš a hloubš... Ale vždyť on je tak -...!!
Vší silou se přinutila myslet na něco jiného. Na cokoli jiného Obrátila hlavu směrem ven. Před chvílí poprchávalo - pořád si pamatovala magický zvuk kapek dopadajících na zem i na to, nad čím zrovna přemítala. Svítila duha a prozařovala svět venku - připomínala jí záchranu, poslední spásná rukou, díky které neuděláte něco, čeho byste v budoucnu litovali. Zoufale si opakovala věci, které o tomto pestrobarevném úkazu znala: Duha je optický klam projevující se jako skupina barevných oblouků na obloze. Vzniká lomem a odrazem slunečního nebo měsíčního svitu o vodní kapky v atmosféře. Duha má průměr asi 40°- 42°. Mohou se vytvořit i takzvané dvojité nebo trojité duhy. Duha, rychle zamrkala, protože si nemohla vzpomenout na další informace, duha... skládá se z červené, oranžové, žluté, zelené, modré, indigové a fialové a -. Zarazila se. Vybavila si, že ON dneska na sobě měl sexy modré tričko, které mu mimochodem opravdu moc slušelo!! Povzdechla si, tohle snad nemělo žádnou cenu! Zase se jejím nezbedným a neposlušným myšlenkám povedlo stočit k němu! Její plán odpoutat svoji pozornost od chlapce vyšel jako marný a rozjímání u okna zřejmě také nemělo žádnou cenu.
Dokázala si jej vyobrazit v mysli přesně, jako kdyby ho viděla stát před sebou. Och... Pamatovala si ohledně něj hrozné detaily. A také si přesně vzpomínala na nádherný způsob, kterým se smál... Ani neví, jak je roztomilej a rozkošnej!
Když si všimla lechtivého a hřejivého pocitu okolo pupíku (to nebyli jenom motýlci v břiše, ale určitě celý roj motýlů!), uznala, že se nechala příliš unést. Znovu. Vypadalo to s ní čím dál hůř. Připadala si trochu jako zhulená (i když s tím neměla zkušenosti). Avšak on jí přišel docela líbezný, ale také strašně nechutně nedokonalý, až se jí hnusily vlastní zmatené pocity. Nebude přece cítit náklonnost k někomu podobnému. Styděla se za sebe. Vzpomněla si, kolikrát slyšela nebo četla, že když jste zamilovaní, úplně nevnímáte nedostatky vašeho milostného objektu. Rozhořela se v ní naděje. Třeba to znamená, že ho nemiluje!
A tušila, že to byla marná naděje.
Však chlapci před... před ním jí také nikdy nepřišli dokonalí. A jak prožívala lásku k nim, no nebylo to náhodou nečemu podobné?? Přestaň, napomenula se v duchu ostře.
On není blbý... pokud ho opravdu... miluje, pozná to. Nebo si bude myslet, že se totálně zbláznila. Problém byl v tom, že ona by se opravdu zbláznila... ale do něj. Nechtěla mu otravovat život. Sama sobě připomínala figurku, kterou někdo ovládá.
Byla opravdu trapná. Například, když dneska šla po chodbě s ním a ještě s několika dalšími lidmi, třásly se jí z něj nohy a podlamovala kolena. Strašně ráda se na něj koukala, a dneska taky. Nacházel se v její přítomnosti a ona ho mocně vnímala a skoro si nevšímala ničeho jiného, no to se jí v poslední době také někdy stávalo. Ale našlo by se toho mnohem víc...!
Nikdy si nepřála k někomu cítit něco tak nekonečně hlubokého, dechberoucího a zvláštního. Už dávno věděla, co láska dokáže způsobit, jak člověka ovládá i proti jeho vlastnímu rozumu... Zhluboka se nadechla. Už to vypadalo, že je na čase rozloučit se se všemi těmi dlouhými dny, kdy nikoho nemilovala. Sbohem, sbohem, krásná léta bez lásky!


Vyber si, proběhlo jí hlavou. Trochu nervózně natáhla pravou nohu před sebe. Tak už si konečně vyber. Avšak tady vlastně nešlo o její svobodnou vůli. Nedokázala sobě určit, koho bude milovat. Byla otrokyní vlastních citů. Nikdy nedostala na výběr...
Jako kdyby tohle byl její osud...
Zamilovat se do něj bylo jako úsvit. Svítivé paprsky příchodu se postupně rozléhaly po obloze a pak... Pak mne definitivně. nevratně. pohltily. úplně, problesklo jí hlavou vážně.
A bylo to venku!! Tadá!! Oficiálně si celou věc přiznala. Ale jak tohle všechno skončí?? A co je na něm tak výjimečného, proč k němu cítí něco podobného? Sice jistě měl i kladné stránky, ale jedinečný nejspíš nebyl.
No jo, jako kdyby byla láska nějaké kouzlo. Nevybrala jsem si zrovna tebe, a tak nebuď můj dar z nebe, předtím jsem tě nechtěla a nikdy jsem tě neměla...
Uvidí, co jí přinesou další dny. Její život se sice zkomplikoval, ale možná že to všechno nakonec nebude tak hrozné, jak se zprvu zdá... Tedy alespoň doufala.
Růžové rty se jí roztáhly do jemného, ale naléhavého úsměvu. S karmínovými tvářemi studem vstala. Uhladila si novou sukni. Neposedně rozházené ohnivé kadeře si zastrčila za ucho a pomalu vyšla ven ze svého pokoje. Chtěla si číst, i když netušila, zda se dokáže dobře soustředit. Věděla, že se jí hned nepovede vyrovnat s tím, komu teď patří celé její srdce - šlo o dost překvapující věc...
Přece jenom, kdo by ještě před pouhým měsícem tušil, koho si její srdce vybere místo ní?!
S marnou nadějí vykročila ze dveří. A s marnou nadějí pokračovala dál až do obýváku.
...Ano, to zklamání bylo špatné znamení...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaký je právě den??

Pondělí 9.7% (3)
Úterý 6.5% (2)
Středa 16.1% (5)
Čtvrtek 16.1% (5)
Pátek 29% (9)
Sobota 9.7% (3)
Neděle 12.9% (4)

Komentáře

1 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 19. února 2015 v 18:31 | Reagovat

Přesně tenhle příběh mě napadl, když jsem uviděla, že téma týdne je "Vyber si" - láska v jejím případě není na výběr

2 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 19. února 2015 v 18:32 | Reagovat

No, trvalo mě dost dlouho, než jsem to napsala :DD

3 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 19. února 2015 v 18:32 | Reagovat

*mi

4 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 19. února 2015 v 19:22 | Reagovat

Bože, to je nádhera! :O

5 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 20. února 2015 v 13:18 | Reagovat

Děkuju MOC! :)

6 Ilía Ilía | E-mail | Web | 27. února 2015 v 10:27 | Reagovat

Je to hrozně intenzivní. Máš krásný styl psaní, a i když jsem na začátku našla myslím jedno vynechané slovo, tak by mě rušilo od čtení, zapisovat tu větu. Vážně hezké. Takové... milé :)

7 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 28. února 2015 v 10:25 | Reagovat

[6]: Díky mockrát :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama