Duben 2016

Povídka č. 4: Žáci, třeste se! (2)

27. dubna 2016 v 19:21 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 4000...

Vypadal skoro jako očarovaný. Vytřeštěné oči upíral na písmena. Lauře v hrudi bušilo srdce tak hlasitě, až si myslela, že jeho tlukot musí slyšet alespoň Lenka. Přišlo jí… jako kdyby… ach, jako kdyby se Adam snažil bojovat sám se sebou! Tvářil se tak. Poznala, a ani nevěděla přesně jak, jeho pocity - zmatení, nechuť, pocit ohrožení, strach, naštvanost…!!

"Adame, co ti je?!" vyjela na něj jeho sousedka starostlivě a položila mu dlaň na rameno. Přitom pokukovala po Květoslávkové, na níž Laura v tom shonu úplně zapomněla! Ta se tvářila velice vyrovnaně. Panebože, co probůh Adamovi provedla?! Co se jen stane…?

Adam se najednou prudce ohradil proti ruce své kamarádky a setřásl jí. Lauře bylo jasné, že ho ovládla ta stránka, proti které ještě před pár sekundami bojoval. Roztřásly se jí nohy tak, že si musela raději sednout.

Naprosto plynulým pohybem nadzvedl Adam starobylou knihu a…

Povídka č. 4: Žáci, třeste se! (1)

27. dubna 2016 v 19:20 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Vítám vás u nového příspěvku ♥.

Tak jsem si dnes prohlížela svůj přeplněný účet na disku C, když jsem narazila na jednu zapomenutou povídku do soutěže. Nechápu, jak se mi mohla vykouřit z hlavy - navíc se tu měla objevit v pořadí jako první nebo druhá! (Odesílala jsem ji v březnu loňského roku, tedy určitě před Ztracenými vzpomínkami a Doteky lásky...)

Zadání neznámé soutěže (ne, opravdu si nepamatuji, o jakou tehdy šlo soutěž xD) byla Kniha v hlavní roli. S Žáky, třeste se! jsem neuspěla - a zajímá mne, jestli se tato skutečnost projeví na anketě... Zda bude znát nějaký obecný rozdíl v hlasování mezi povídkami, s nimiž jsem uspěla (zatím všechny na blogu) a touto. :)
Před tím asi rokem jsem text musela dost zkrátit, aby se vešel do maximálního počtu stránek - ale vám přináším verzi původní...

Užijte si počteníčko xD,
Kája


Přečtěné knihy za měsíce květen až říjen (2015)

11. dubna 2016 v 15:48 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Zdravím vás,

téměř po třech týdnech se konečně dostávám k napsání nového článku!
Zjistila jsem, že na blogu chybí Přečtěné knihy z části roku 2015. Proto jsem se je sem (s velkým zpožděním xD) rozhodla doplnit... Za několik měsíců jsem toho v tomto období přečetla málo, ale nelekejte se - v seznamu není zahrnuta povinná literatura. Přijde mi takové neobjektivní ji psát, neboť před rokem jsme měli strašně povinných knih. Proto jsem žádnou z nich celou pečlivě nepřečetla. (Ano, teď už jich máme méně - čtu všechny, tudíž je do seznamů zahrnuji.)

Užijte si pondělí (nebo úterý, středu, čtvrtek, pátek, sobotu neděli... zkrátka záleží, kdy tohle čtete :D),
Mirimë