Povídka č. 5: Láska (2)

9. června 2016 v 20:08 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další

Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 4000...

Já jsem ten typ člověka, který...


...nikdy nechtěl být zamilovaný. Styděla jsem se za své city a netoužila jsem se vůbec dotknout své polovičky. Navíc jsem nikdy dopředu nevěděla, co to udělá. Ale naopak jsem se po nějaké době dověděla, čeho je má láska schopná a jak nevyzpytatelná je. Díky ní jsem byla tisíckrát zklamaná. Někdo mi roztrhal srdce na miliony kousků, ty další na miliardy, ty kousky spálil, aby je pak už nikdo nikdy nemohl složit dohromady…

Navíc se pokaždé vždy opakovala ve stejném sledu. Zamilovala jsem se, a pak se ten daný kluk z mého života vytratil, jako kdyby do něj nikdy vůbec ani nepatřil!! Zmizel daleko. V nenávratnu… Přišlo mi, že to je nějaký rituál. A nechtěla, aby se někdy něco podobného opakovalo. A opravdu jsem miliony nocí místo nad vzorečky z fyziky nechtěla myslet nad nějakým chlapcem…

A byla jsem naivní…

Proto jsem si jednou (přesněji v páté třídě) předsevzala, že se nikdy, už nikdy více V ŽIVOTĚ nezamiluji, NIKDY do mě žádný kluk nevloží jiskřičku, která se rozhoří v plamen, ten se rozroste v oheň, pak v rozsáhlý požár, který mne pohltí celou láskou!! Po myšlence mi ale došlo, že to bych nikdy nemohla mít děti ani manžela. Proto jsem alespoň doufala, celým svým naivním srdcem, celou svou duší, že příštích pár let se mi už nic podobného znovu nestane. Milostné city mne děsily víc než malé děti tma. Pak jsem dlouhý čas nebyla zamilovaná. Radovala jsem se, že mé lásky alespoň pominuly (na nějaký čas).

Avšak spáry lásky si mě vždycky najdou a zabalí do sebe.

A zamotám se do nich, jen co se o mě začnou pokoušet…


Když lásku pocítím, všechno se okolo určité osoby změní. Najednou se stanou vztahy středobodem mého, už tak širokého vesmíru, a znovu se propadnu do kolotoče citů, pochyb, nadějí a smutku. Nezmění se jen tohle, ale i spoustu dalších věcí.

Nechápu, jak něco tak nekonečného, neskutečně mocného, dechberoucího tak těžko popsatelného slovy se dá vtěsnat do pouhých čtyř písmenek. Láska. Možná že každý z vás zná pocit, kdy leží v posteli, má zavřené oči a před sebou jen jeho nebo její tvář vyvedenou do největších detailů… Buší vám srdce a máte pocit, že jediný důvod, proč jste se narodili, bylo jen to, abyste se do něj zamilovali… Každý nádech je čím dál tím víc živější a i když třeba máte pocit, že tahle láska je špatná, tak hrozně špatná, je to tak silné a pohlcuje vás to, a vy prostě víte, že všechno, co jste kdy udělali, směřovalo pouze k cíli zamilovat se do něj/ní… Všechny stopy, které jste kdy udělali a přežily strasti života. A vy ho/ji milujete přesně takovou/takového jaký/á je, protože kdyby byl jiný/á, nebyl by osobou, kterou doopravdy. Nekonečně. Milujete. Až. Ke. Hvězdám.

Máte neskutečně silné chvění u srdce. Víte, že tohle je jeden z nejmocnějších pocitů, které jste kdy zažili. (A mohli zažít…) Láska je vzácná, a přitom tak všední…

Svítí vám oči. Ach… Jde někoho milovat tak hluboce, nebo to už není láska? Nebo to je kouzlo?


Poslouchám něžné tóny hudby a v slzách se usmívám. Někdo říká, že neopětovaná láska nemůže být láska. Ne. Nikdy neuvěřím, že to, co jsem pociťovala a pociťuji, není láska… To už je pravděpodobnější, že jsem nevlastní sestřenice Alžběty druhé. Vstanu. Na rukou mám husí kůži. Procítěná hudba mi stále rezonuje v hlavě.

Je nepochopitelné, jak MOC toužíte někoho vidět, zatímco on stejně MOC nechce vidět vás.


- Carl Gustav Jung
("... v minulosti, ale tohle nedalo pryč od láskyplných citů.
Tak ano. Chybovalo to, ale co dělá záležitost, když se stane záležitostí našeho srdce. Milujeme co milujeme. Nenachází se zde důvod. Určitými způsoby je nemoudrá láska tou nejopravdovější láskou. Kdokoli může milovat věc, protože. To je jednoduché jako dát si cent do své kapsy. Ale milovat něco navzdory. Znát nedostatky a milovat je též. Tohle je vzácné a čiré a dokonalé.")
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama