Červenec 2016

Seznam knih za měsíce květen, červen (2016)

21. července 2016 v 13:46 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Čauky,

přináším vám další část o mých přečtěných knížkách (no, "trochu" pozdě, ale přece)!

Užijte si ji,
Kája

Prázdinový plán

12. července 2016 v 16:09 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Blog
Ahoj,

původně jsem tento příspěvek chtěla vydat před začátkem prázdnin, což jsem ale nestihla. V poslední době vynakládám dost energie na druhý díl Cesty za spásou (jo, k tomuhle příběhu jsem se vrátila po pěkně dlouhé době :))! Druhá kniha je složitější a také delší než Poslání - ještě ji nemám dopsanou a už má víc stránek! Pokud chcete vědět víc, vězte, že danému tématu věnuji celý článek :).
Z výše zmíněného můžete usoudit, že ačkoli jsou prázdniny, na blog mi nezbývá tolik času...

Navíc moje volné dny budou celkem nabité. Už jsem byla na dovolené v Chorvatsku, 23. jedeme do Rakouska, pak mě někdy čeká tábor a poslední srpnové dny příměstský tábor... Rozhodla jsem se, že nebudu vypisovat, kdy přesně budu pryč. Na své stránky nepřispívám např. dvěmi články za týden - nedivili byste se (alespoň doufám :P), kdyby se tu nějaký čas žádný neobjevil...

Mimochodem, můžete hlasovat zde pro mou povídku (Zklamání před prázdninami). Byla bych vám moc vděčná :D. (Znovu jde o projekt Literární kavárna, tentokrát červnové kolo se zadáním Ne každý se těší na prázdniny...)

Jinak, trochu mě mrzí, že u posledních dvou příběhů na blogu je tak málo hlasů... K objektivnějšímu posouzení bych jich potřebovala víc :/. Jestli chcete, máte náladu a chuť, můžete se na ně mrknout! (Jde o poslední čtyři příspěvky, Láska, Povedený školní den.)

Povídka č. 6: Povedený školní den (2)

1. července 2016 v 14:07 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 40000...

Dojdu… no dobře, doběhnu do učebny č. 140, kde měl probíhat dnešní anglický jazyk. Stihnu to přesně na zazvonění. Funím námahou jako pes a sáhnu po klice u dveří. Už už začínám otevírat, když v tu chvíli se proti mně vyřítí nějaký spolužák… Prudce mi vrazí do ramen, až se mi samou bolestí zatmí před očima. Málem mě odrazí na druhou stranu chodby!!

Povídka č. 6: Povedený školní den (1)

1. července 2016 v 14:01 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Milí čtenáři,

prázdniny jsem se rozhodla přivítat povídkou, která se do dnů plných pohody (alespoň doufám :P) skvěle hodí. (No, i když z jiného úhlu pohledu ne tak docela...)
Přispívala jsem do červnové Literární kavárny 2015, jejíž téma znělo Den. Zde jde o původní, nezkrácenou verzi (jako obvykle se mi líbí více než ta soutěžní, má přehlednější úpravu ve Wordu).

No, příběh jsem se rozhodla pojmout trochu jinou formou než obvykle, a to vtipnou. Inspirovala jsem se ve složce na počítači s názvem Buďme iž! (možná se nyní ťukáte na čelo s otázkou, jaká to je lumpárna :))! Jde o soubor legračních zážitků ze školy, které jsem si zapisovala hlavně v letech prima až sekunda. (Hmmm, bohužel se mi nějaké smazaly, ale co se dá dělat!)
To je jeden z důvodů, proč jsem se děj rozhodla zasadit do sekundy, aneb sedmé třídy na osmiletém gymnáziu.
I když vlastně čerpám ze svých zkušeností, samozřejmě jsou některé věci nadsazené nebo dokonce vymyšlené. Jména spolužáků jsem pak kamuflovala.

Povídka bohužel neuspěla...

...ale i tak doufám, že si užijete počtení jako já si užila psaní!
Mirimë (Karolína Kahounová)

P. S. Koho by jen zajímal název Buďme iž! - samozřejmě se týká jedné srandičky, kterou teď ale nebudu rozvádět :)...
P. P. S. Možná si někteří z vás myslí, jaká na "osmileťácích" musí být nuda - doufám, že vám touto povídkou vyvrátím, že ne tomu vždy tak je xD.