Prosinec 2016

Rady pro pisálky - jsou pokaždé přínosné?

31. prosince 2016 v 11:33 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Milý čtenáři,

opravdu nevím, jakými slovy mám začít můj názorový příspěvek. Jeho poselstvím je pomoci některým lidem a objasnit, proč si myslím, že řídit radami popisujícími, jak máme psát, není vždy dobré. (Zdůrazňuji ono slovíčko VŽDY.) Snad nebudu působit moc divně - já vím, že mnozí jim bezmezně věří. Avšak dané téma se mě přímo týká, tak proč nevyjádřit svůj vlastní názor?

Tomu, komu se dnešní příspěvek podaří přečíst až do konce, tleskám,
Mirimë (Karolína Kahounová)

Tři příběhy

27. prosince 2016 v 19:59 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Novinky
Ahojky,

před pár dny jsem zjistila, že jsem ztratila svých pět (přinejhorším osm) DŮLEŽITÝCH papírů, na nichž jsem měla rozpracované nápady na delší příběhy. (Mimochodem, opravdu nechápu, kam se mohly podět, snažila jsem si je dávat vždy na stejné místo. Že by se v našem domě objevil duch čtenář :O? :D) Bohužel si nepamatuji ani polovinu věcí, které jsem si zapsala. Avšak, jak se říká, všechno zlé vede k něčemu dobrému. Toto nešťastné zjištění mne totiž uvrhlo nejen do smutku, ale přineslo mi dokonce jeden nápad - svěřit se vám s deseti plánovanými sériemi! (V jednom případě jde o samostatnou knihu, abychom byli všichni přesní.)
Občas se mi totiž stává, že i z počítače znenadání zmizí soubor nebo jeho část. (? vážně nechápu.) Pokud nenastane blogová apokalypsa - v což pevně doufám - tento článek zde zůstane navždy. Jde o nejméně riskantní způsob, jak nepřijít alespoň o základy námětů, o něž se s vámi chystám podělit.
...Zároveň však jde o dosti nepraktický způsob - nebudu vám přece sdělovat všechno -, ale je lepší než nic. Počítejte s tím, že soupis může vypadat poněkud neuspořádaně. U několika bodů si pamatuji téměř všechno, zatímco u většiny zbylých si nevybavuji ani hrubou dějovou linku (řečeno napsáno s nadsázkou).

Zajímá mne, který vás přitahuje nejvíce :),
Karolína
P. S. Teď se jdu modlit, aby některý domorodý americký kmen neoznámil zánik blogu.cz v roce 2017 podobně jako Mayové konec světa 2012. Informujte mne, pokud by se něco podobného chystalo. Děkuji.

Přečtěné knihy za listopad (2016)

10. prosince 2016 v 15:03 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Vážení,

pod se můžete podívat, jaké knížky jsem přelouskala v uplynulém měsíci!

Mějte se hezky,
Karolína