Recenze: Smečka (2)

5. června 2017 v 21:20 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Další
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 40000...
P. S. Omlouvám se za to, že každý odstavec je jinak odsazený.


POSTAVY - 9/10
Líbilo se mi, jak byly postavy hezky, složitě propracované, měli krásně vymyšlenou a složitou povahu. Ale připadá mi, že se vedlejší postavy, které se v knize vyskytly jenom třeba třikrát, chovaly skoro stejně (například Efron Bane nebo Emile Laroche). Povahu Calliina otce ani nedokážu přesně definovat. Ale co, vždyť se v knize objevil na scéně jenom dvakrát nebo třikrát… Někdy mi ale hlavní hrdinka lezla na nervy!! (Ale jenom občas).

ORIGINALITA - 9/10
Právě originalita mě ve Smečce překvapila. Sice i tady se vyskytují nějaká klišé, třeba milostný trojúhelník, ale to je vám, milí čtenáři, jasné hned, protože v Young adult se MUSÍ vyskytovat. Někdo říká, že je "zakázaná láska" také klišé, ale já o tom přesvědčena nejsem, navíc se mi typ zakázané lásky, který je zde zobrazen, líbí.
Autorka musela mít jistě bohatou fatazii, aby dokázala vymyslet, jak to s těmi Ochránci a Strážci bude a vůbec se vším. (Vlastně… jak to je s nimi doopravdy, to se dozvíte až v druhém dílu, který právě čtu :D.)

PŘEDVÍDATELNOST - 10/10
Vadí mi, když čtu knížku, jejíž děj správně odhadnu už po druhé kapitole, proto jsem se sem rozhodla tuto rubriku zařadit. Právě nepředvídatelnost příběhu je jedním z největších plusů Smečky. Nikdy nevíte, co se stane v příští chvíli.
Ano, sice mi některé věci byly jasné hned (=Shay a Calla se do sebe zamilují a že Shay není úplně tak obyčejný). Ale kniha je naplněna tolika většími zvraty, takže tyto maličkosti úplně opomíjím.

PROPRACOVANOST - 10/10
Další z dalších plusů této knihy. Je pravda, že jsem ve Smečce nenašla žádnou nesrovnalost v ději, což se mi stává téměř u každé knížky, kterou čtu, zvlášť, když je trochu zapeklitější, což Smečka určitě je :D.

LÁSKA - 5,5/10
Snažím se rozhodnout, kdo by byl pro Callu lepší - jestli Shay nebo Ren. V prvním díle mi připadalo, že je zamilovaná do obou dvou, a to až po krk! Já příliš moc nechápu, když se někdo zamiluje do více kluků najednou, a navíc tak silně jako Calla, která trpí snad polyamorií či co :D. Nakonec jsem ale v druhém dílu jakž takž pochopila, že to, co Calla cítí k Renovi, ani láska jako taková není, ani ona sama nedokáže přesně definovat, co k němu přesně cítí.
Ale to jsem jen odbočila. Ze začátku jsem více fandila Shayovi, Ren mi připadal jako nafoukaný, arogantní týpek, který stihl sbalit půlku školy a holky pouze využívá, myslí si, že snad může všechno. Jenže pak mi zase začal lézt krkem Shay, někdy se choval hrozně dětinsky na to, že je mu osmnáct let a pořád chtěl mít všechno po svém, byl s touto povahovou vlastností až sobecký. Vždyť kvůli němu Calla málem umřela! Taky mi ta jeho netrpělivost začala lézt na nervy. A byl až příliš tvrdohlavý, neústupný a neustále o Renovi říkal, jaký je to blbec.
Ren se ke konci knížky vylepšil ve starostlivého a citlivého chlapce, takže to u mě byl Ren.
Ve Smečce se objevuje i více zamilovaných párů, o nichž se ale už nebudu vypisovat, protože mi už dochází místo :D.

celkové hodnocení: cca 7,5/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama