Hlavní postavy Cesty za spásou

30. prosince 2017 v 20:02 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Hlavní postavy
Ahoj,

EDIT K PRVNÍMU DÍLU:
Jeden mnou vytvořený dodatkový soubor k mé sérii mi při psaní druhého dílu docela pomohl. Už před mnoha lety jsem vytvořila složku hlavních postav, kterou jsem postupně rozšiřovala novými. Informace o dvou nejhlavnějších, které jsou hlavními postavami v prvním dílu, jsem sem hodlala vložit před dlouhou dobou. Vím, že jsem je chtěla na blog.cz dát pod tento odkaz. Dlouho jsem otálelela, protože jsem plánovala, že sem mimo profily dám nakopírované obrázky nakreslených hrdinů. Ale obrázek s obličejem Lilien a obrázkek s obličejem Nevvrana se mi nelíbí, kreslila jsem je v jedenácti. Jediný obrázek, kde je vyobrazen Nevvran s Lilien a zamlouvá se mi, prozrazuje scénku ze třetího dílu (původně se měla nacházet v druhém), tak ten vám opravdu ukazovat nebudu. Od kreslení jsem časem upustila, podobně jako od psaní delších příběhů, k psaní se vracím, ke kreslení zatím nikoli. Uvidíme, jestli si danou uměleckou činnost oživím. Pokud ano, možná zde můžete čekat nakreslené profily! Nejsem si tím ale vůbec jistá, proto jsem se rozhodla, že psané profily zde budou bez malovaných. V textu se můžete dozvědět informace, které se ve knize nevyskytovaly. Dole můžete hlasovat v anketě. Jinak, ve složce mám i jiné popisy hlavních hrdinů, než můžete vy vidět. Jeden z popisů mám doplněn čtyřmi temperamenty (melancholik, flegmatik, cholerik, sangvinik) k určitým pojmenováním a k nim rozepsání, rozhodla jsem se, že je sem nedám.
NEDOPORUČUJI SE DÍVAT DO ČLÁNKU TĚM, KTEŘÍ SI NEPŘEČETLI PRVNÍ DÍL!!

Vaše
Karolína


FAKTA

Jméno: Liliana/Lilien
Rasa: člověk
Pohlaví: žena
Věk: 17 let
Datum narození: 17. května
VZHLED

Výška: asi 174 cm
Postava: štíhlá
Kůže: spíše světlejší
Obličej: jemně řezaný
Vlasy: světle hnědé, husté, vlnité, dlouhé téměř po pas
Oči: trávově zelené, větší, s dlouhými řasami
ZÁJMY
plavání, potápění
čtení
vymýšlení příběhů
MINULOST
Lilien měla na rozdíl od Nevvrana lehký, poměrně poklidný život… tedy vlastně do jejích sedmnáctých let do začátku prázdnin. Žila normální, poměrně poklidný, harmonický život v Česku na Zemi. Vyrůstala ve vesnici poblíž jezera se svou nejlepší kamarádkou Izabelou, s níž se vídala již od útlého mládí. V kolektivu doma byla celkem oblíbená pro svou vstřícnou a přátelskou povahu, kamarádky se jí často svěřovaly s tajemstvími, které u ní byly v dobrých rukou.
Avšak když do jejího života vstoupil Nevvran, nastal veliký zvrat…
POVAHA, VLASTNOSTI
Extrovert/introvert: na první pohled byste spíš řekli, že introvert, ale Lilien není ve skutečnosti moc vyhraněná, spíš napůl introvert a napůl extrovert
Rozhoduje se emocemi nebo rozumem: více citem
Vlastnosti:
plus
Je milá.
Chová se celkem statečně.
Optimistka.
Možná se to na první pohled nezdá, ale je cílevědomá.
Není žádná divoká dívka a nenechá se tak snadno vytočit - naopak, je celkem klidná.
Doma na svém světě byla docela oblíbená především pro svou přátelskou povahu, proto měla mnoho kamarádek. Často se jí s něčím také svěřovaly a věděly, že jejich tajemství Lilien neprozradí. Dívka jim dávala dobré rady nebo je jen vyslechla. Je takové "jedno velké ucho" nebo "opěrná vrba". Je spolehlivá, naslouchavá, chápavá, vstřícná.
Je empatická, což přináší v jejím "vztahu" s Orfienddem výhodu - dokáže poznat, když něco zakrývá nebo když se přetvařuje… I když je v tom dobrý.
mínus
Přestože je optimistka, neznamená to, že by nemohla oplývatt poněkud menší sebedůvěrou či sebevědomí. A ona taková je. Tyto vlastnosti se jí nevyplatí, když vezmeme v úvahu, jakou absolvuje důležitou pouť. Má být totiž figurkou, tou figurkou, jež stojí v centru dění, na níž závisí veškeré osudy - všech…
Naopak ke svému okolí bývá důvěřivá, což se jí někdy nevyplatí, protože může na něco snadno např. naletět. Proto je celkem naivní.
Někdy se chová bezohledně k ostatním (což je pochopitelné, když vezmeme v úvahu, v jaké se nachází životní situaci).
Občas je netrpělivá a chce všechno hned.
Chce sama po sobě chvílemi až moc, co nemůže zvládnout. Má na sebe zkrátka vysoké nároky. Je jejím zvykem sama sobě něco vyčítat.
Není si tak jistá svým vlastním chováním, a proto na své okolí může působit zmateně.
neutrál
Zvídavost - nejde o vyloženě špatnou vlastnost, ale může ji přivést do malérů a nečekaných chvil.
Je citlivější, vnímavá.
Takový snílek s velkou fantazií. Tou si sama občas působí starosti, protože někdy si dopodrobna představuje, jak něco může dopadnout špatně… Většinou si představuje něco horšího, protože tyto "obavy" se často zakládají na jejích schopnostech…
Má trochu "zvláštní" smysl pro humor.
"PERLIČKY"
"Lilien" je jen její přezdívka, kterou jí nazývají přátelé
ze zvířat má nejraději kočky, později koně
má špatný, dost nevalný vkus na módu
nesnáší jízdu na kole
má schopnost intuice
jedináček
ŽIVOTNÍ CÍLE
Zachránit celé dva světy a pak se pokusit vrátit domů a znovu žít normální život.
A jak všechno skončí…?

FAKTA

Jméno: Orfiendd/Nevvran
Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Věk: 19 let
Datum narození: 17. listopadu
VZHLED

Výška: asi 193 cm
Postava: štíhlá, svalnatá
Kůže: opálená, snědší
Obličej: ostře řezané rysy, také v něm najedeme takové tvrdší, mužné rysy, jeho tvář je "originální", avšak nerušivě zvláštní
Vlasy: slámově plavé, rovné
Oči: královsky modré
ZÁJMY
nic moc, neměl na žádné čas
MINULOST
Když byly Orfienddovi pouhé čtyři roky, jeho matka a otec šli nakupovat do centra Cukkonnu, velkého města záhadné říše bez jména, v němž on žil. Nechali svého synka doma, protože venku vládlo špatné počasí a oni nechtěli, aby se nastydl. Jenže ze svého výletu se už nevrátili.
Malému chlapci po nějakém čase čekání došlo, že se jeho rodičům muselo cosi zlého stát, a proto uprchl. Co když máma s tátou potřebují pomoct?
Avšak obchody, do kterých jeho rodiče šli nakupovat, byly celá poničené od řádění nějakých hnusných příšer. Zlá předtucha sevřela Orfienddovo srdce. Došlo mu, že se asi jeho rodičům něco špatného stalo… Zdolán smutkem hodiny jen tak bloudil. Vždyť už mu nezbývají žádní příbuzní!
Nakonec ho našel hodný král Lulákuss, který bydlel blízko v hradu Onaro v Začarovaném pralese. Projížděl zrovna Cukkonnem a honil se svými vojáky stvůry, které se odvážily napadnout Orfienddovy rodiče i další oběti. Naštěstí se jim je pak podařilo zničit…
Král si Orfiendda nejdřív nevšímal, ale až mu chlapec vypověděl svůj příběh, vytušil, že to malé dítě, které se mu představilo jako Orfiendd, je něco výjimečného, a proto je vzal k sobě na hrad Onaro.
Orfiendd jim dělal sluhu a později vrchního, což v jejich světě znamená, že musí vykonávat hodně těžkých prací u svých vládců. Přejmenovali ho na Nevvrana, aby snáze zapomněl na svou minulost, protože někdy smutnil po svých rodičích. Neměli ho příliš v oblibě. Před chlapcem se občas chovali divně a příliš před ním neskrývali svou pravou tvář. Nesnášeli ho. Kvůli jakémusi neznámému důvodu, který sice existuje, ale Nevvran se ho dozví o mnoho let déle, až mu bude devatenáct… A co jsou vlastně právoplatní vládci magické říše zač a kdo je vlastně on sám?
POVAHA, VLASTNOSTI
Extrovert/introvert: introvert, no, introvertství holt v něm jasně převažuje
Rozhoduje se emocemi nebo rozumem: snaží se řídit hlavně pomocí chladné logiky, ale ne vždy se mu to podaří
Vlastnosti:
plus
Je velmi schopný, praktický i pohotový.
Často se chová starostlivě.
Je velmi vděčný za to, co má.
Inteligentní a chytrý a bystrý.
Pozorný.
Drží své slovo.
Možná byste to do něj na první pohled neřekli, ale dokáže jednat velmi něžně… i ohleduplně.
Opatrný a obezřetný.
Všímavý k okolí.
Tyto vlastnosti sice nesouvisí s jeho povahou, ale někam jsem to musela napsat: je velmi silný, mrštný, hbitý, rychlý, vytrvalý. Což se mu někdy hodí, vzhledem k tomu, v jaké se nachází životní situaci.
Má velmi pevnou vůli.
Je pracovitý.
Sice vypadá vážně, ale to neznamená, že by si občas nemohl udělat legraci.
mínus
Je sám na sebe až příliš přísný.
Jde o málomluvného, tichého typu člověka.
K okolí je spíše nedůvěřivý.
Chová se někdy tajuplně a záhadně.
Je nepředvídatelný a nevyzpytatelný, proto si téměř nikdy nemůžete být jisti, co v příští chvíli udělá.
Nemá rád, když je středem pozornosti.
Někdy v sobě příliš zadržuje a zakrývá své emoce a city…
Je náladový a jeho rozpoložení se kvůli maličkosti může změnit ve zlomku vteřiny.
Většinou ho něco naštve a on hrozně vybuchne. Bohužel je vznětlivý, výbušný a i když se to někdy snaží držet v sobě, často se mu to nepodaří.
Má sklony k impulzivnosti - výbuchy vzteku a hněvu, někdy dřív jedná, než myslí (teď to myslím hlavně tak, že když je naštvaný, udělá bez rozmyslu něco špatného).
neutrál
Chová se velice zarputile a vždy chce věci a své priority dotáhnout do konce.
Velmi tvrdohlavý, neoblomný. Jen málo věcí si dá rozmluvit a někdy si stojí za svým, i když ve skrytu duše ví, že druhý má pravdu.
Až příliš věrný a oddaný - tyto vlastnosti mu někdy mohou přinášet nevýhody.
Má velmi akční povahu - sice to je spíš plus, ale může tím dost štvát ostatní.
Často jedná velice obětavě a na úkor sobě - samozřejmě, jde o kladné vlastnosti, ale tak je někdy znevýhodněný. Také dost myslí na ostatní, je nesobecký.
"PERLIČKY"
často skrývá nějaká tajemství
na hradě Onaro měl kamaráda jménem Manak - ten ho však dost často zrazoval
ŽIVOTNÍ CÍLE
Jeho životním cílem je dopomoci Lilien co nejvíce k poražení zla a když bude třeba, dokonce pro ni i zemřít... Ale co k ní cítí? A kdo vlastně doopravdy je?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Těšíte se na nové hlavní postavy, které se vyskytují v druhém dílu mé série?

Ano, tvoji knihu jsem četl/a 66.7% (2)
Ne, i když jsem tvoji knihu četl/a 0% (0)
Ano, ale tvoji knihu jsem nečetl/a 0% (0)
Ne a tvoji knihu jsem nečetl/a 33.3% (1)

Komentáře

1 Asoksassulty Asoksassulty | E-mail | Web | 27. července 2018 v 22:17 | Reagovat

Compression  est comment  robuste  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps  votre  moelle  bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/pharmacie-online-cialis/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama