Odhalení dokončeno!

25. března 2018 v 13:03 | Mirimë (Karolína Kahounová) |  Novinky
Ahoj,

18. 3. 2018 ve večerních hodinách jsem po více než roce, kdy kniha byla dopsána, dokončila Odhalení! (Je to podruhé na blogu, co odhaluji pracovní název tohoto dílka.)

Přeji pěkný den,
KarolínaCesta za spásou se pomalu chýlí k začátku konce... Dostala jsem se do druhé třetiny příběhu! (Pokud každý díl trilogie počítám za jednu část celku. No, vězte, zamýšlela jsem, aby první, předcházející Odhalení, byl nejméně obsáhlý. Můj podivuhodný plán se zřejmě vydaří...!)
1. 1. v 19:53 padla poslední tečka Odhalení.
Druhá kniha mi dala zabrat, a když si vzpomenu na slovo, jež ji definitivně zakončilo kapitolou psanou z pohledu jedné nové postavy... trochu se mi klepou ruce. Zprvu jsem vůbec nevěděla, který z mých nápadů použít! Jaký z nich je nejlepší...
Ale jde pouze o velmi velkou maličkost - jelikož se domnívám, že na závěrech definitivně záleží.
Ráda bych vás upozornila na jednu zásadní věc - cesta Odhalení byla velmi dlouhá. Pokračování Poslání jsem začala psát v průběhu druhé poloviny roku 2011 a díky své chuti vše plánovat šíleně dopředu jsem si již před uvrhnutím Lilien do další rozsáhlé kapitoly dobrodružství podrobně rozvrhla dějovou linku. Vlastně jsem v té době věděla, co se stane až za několik let... V případě postav týdnů... Ano, hádáte správně - situace, zvraty, které dojdou k uskutečnění ve třetím, závěrečném dílu... - ale odbočuji. V ten samý rok jsem se dostala na osmileté gymnázium, z čehož vyplývá, že mi nezbývalo tolik volného času. Občas jsem se ve své kreativní tvorbě vrátila k předchozímu dílu nebo pracovala na soutěžních povídkách, přes něž jsem dostala možnost "udělat si trochu jméno". Nebo alespoň jsem doufala, že se v literárním světě trochu "proslavím". (Všude po internetu hlásají, jak jsou soutěže veledůležité. Údajně určují potencionální budoucí autorovo uplatnění...)
Když bylo rozhodnuto, že má kniha bude vydána, nad Odhalením jsem téměř ani nepomýšlela. Poté, roku 2014, jsem se k němu vrátila. Jenže... Ano, znovu musím použít otravné ale!
A znova nastal čas se k Odhalení vrátit. Duben 2016. Bohužel (a bohudík) jsem si do detailů nevybavovala, co se zatím dějově odehrálo a potřebovala jsem se dostat zpátky do kůže svých postav. Takže jsem začala s druhou korekturou. Trvalo několik dlouhých měsíců, než jsem se konečně dostala k části, kde jsem před mnoha lety přestala Odhalení psát. Život není dokonalý, připravil mi mnoho zkoušek... Dokážete odhadnout, že mně od psaní po milionté něco zdržovalo! Minulou zimu jsem se dostala do spisovatelské krize. Nebo mne drtil ve svých omezujících pařátech jakýsi jev, který by se dal připodobnit k neschopnosti bez vnitřního pobouření napsat řádku. Ne, vůbec nešlo o to, že by se mi nedostávalo inspirace - jak jsem se zmiňovala, valná část nápadů ohledně CZS zůstala ponechána na starých, ručně psaných poznámkách -, spíš jsem se na psaní moc necítila. Což zčásti stále přetrvává... Zvláštní. V hlavě se vám rojí mnoho nápadů. Nedokážete je přitáhnout k sobě a už vůbec nevidíte způsob vhodný k jejich vyjádření.
Snad se mi podařilo srozumitelně vylíčit, co předcházelo napsání tohoto dílka. Odhalení je v porovnání s Posláním delší a složitější, což se odráží na počtu stran wordové verze - 249 stran. Až mně velké číslo překvapuje, když jej vidím napsané! :) Vypočetla jsem si, že při při vydání ve stejné úpravě formátu jako Poslání by dosahoval přibližně 438ti A5.
Takhle jsem cestu Odhalením vnímala začátkem roku 2018: Ještě chybí dokončit závěrečné úpravy... Vím, co chci do rukopisu dopsat, a své představy uskutečním. Záměrně jsem vypustila určité informace s přesně mířenou myšlenkou, že vyjdou na povrch až ve třetím dílu. Na druhou stranu, nač čekat. Celý život přes CZS odsunuji kroky, které dávno vím, abych je učinila později. Už v extra-velkolepém vyvrcholení závěru trilogie nespatřuji valný smysl... A dokonce pochybuji, zda ho většina případných čtenářů ocení více v porovnání s tím, čemu mohu vtisknout tvář již nyní. :)
V poslední době se však necítím na vrácení se zpátky... Potřebuji od Odhalení odstup minimálně pár měsíců. Pak snad všechno zase půjde, jak by mělo :).

Minulé léto (2017) vyskytly komplikace z hlediska mé psychiky. Nevím tedy, zda se mi podařilo uskutečnit to, co jsem chtěla, avšak částečně doufám, že ano.
Současně nevím, zda knihu budete moci spatřit na pultech knihkupectví. Každopádně přísahám, že vás poinformuji :). Určitě pro Vás sepíši pár článků, které budu věnovat tématu podrobnějšího rozkreslení Odhalení...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 26. března 2018 v 16:27 | Reagovat

OPRAVA: Odhalení jsem dokončila 15. 3. 2018 ve večerních hodinách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama