Zprávy o mé tvorbě

7. června 2018 v 16:15 | Mirimë (Karolína Kahounov |  Novinky
Milí,

dnes se vám chystat svěřit s tím, na čem jsem v posledních měsících pracovala. (I když to nenapíšu, muhaha.) Ostatně, jaká je situace s vydáváním Odhalení?

Rozklikněte si článek a pusťte se do něj!
Karolína


Docela jsem se ty více než dva měsíce nechávala unášet představou, že můj druhý dokončený delší příběh, má "kniha", bude vydána pod záhlavím nakladatelství Fragment, ač jsem tomu sama nevěřila. Dnes jsem se dozvěděla, že to nevyšlo, teoreticky nevyjde, a nezbývá mi než čekat na odpovědi z jiných nakladatelství.
Zjistila jsem, že jsem před odesíláním nestihla zase něco zrealizovat. Jde o dva nápady, několik souborů myšlenek, které měly spatřit světlo světa právě v Odhalení, a já jsem je do textu nevepsala, když jsem ještě se časově nacházela před možností udělat dojem na redaktory tímto textem. Ach jo... MOŽNÁ v budoucnu... (To "možná" je pěkně velké, hah.) Můžu za to já, i když jsem celý půlrok od října do dubna (kdy jsem zasílala jmenovaný soubor), byla šíleně unavená... Teď se ze svých chyb zase budu vinit, no... avšak třeba to není moje vina.
Musím to holt zkrátka výhledově pořešit.
Budu se pokoušet do posledních sil, aby bylo Odhalení vydáno. Myslím, že právě píši o kvalitnějším díle než je Poslání. Nepřijde mi moc fér, kdyby se čtenáři nedozvěděli, jak příběh Cesta za spásou pokračuje (bylo to tak nadějné)... Možná, že nakonec pomůže samonáklad. To by bylo pěkně blbé...
Povídky už nepíšu. Tvořila jsem je proto, abych si vytvořila "jméno", což se přesto, že jsem uspěla ve více než v deseti literárních soutěžích, nepodařilo, a také jsem se snažila o to, abych do budoucnosti mohla jít na žurnalistiku. Upřímně, povídky na téma mě upřímně moc nebavily. A pak to jejich upravování, aby nedosahovaly určité délky... Je mi z faktu, že jsem si nemohla ani pořádně psát, co jsem chtěla, trochu nevolno. A myslíte, že se psaním krátkých útvarů procvičíte? Ano, ale nepřipravíte se jimi na psaní knihy. Nedávno jsem si postavila hlavu, zapřela jsem se, že nějaký čas nebudu psát do soutěží povídky, které napíšu podle jejich zadání.
Mimochodem, část Odhalení uspěla v soutěži, ale nedostala se do výběrového kola porotců a volně hlasujících lidí. Říká si teď kvůli tomu někdo, že to třeba proto není se mnou ještě marné...? :)
Pracuji na novém projektu. Začala jsem ohledně něj psát 5. 6. 2018. Hodně pevně a snažně doufám, že vám příští rok prozradím (na základě svého přesvědčení a rozhodnutí), co to je zač.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 masterofexceptions masterofexceptions | E-mail | Web | 12. července 2018 v 22:15 | Reagovat

Wau, to zní jako hodně práce za tebou i před tebou. Přeji stále stejný elán a zapálení :-)

2 Karolína Kahounová Karolína Kahounová | Web | 1. srpna 2018 v 12:57 | Reagovat

[1]: Děkuji :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama