On my wishlist (7)

20. října 2018 v 11:15 | Karolína Kahounová |  Další
Ahoj,

článek o něčem, co bych si přála přečíst, o jedné konkrétní knize, se tu už přes dva roky neobjevil. Dnes jsem se s vámi chtěla podělit o mé (předčasné :P) dojmy z knihy, která byla nedávno vydána v češtině, dost mě láká a nejspíš si ji budu přát k Vánocům!
Poslední dobou mám problém si vybrat knihy k (případnému) zakoupení, protože mi přijde, že současný trh přímo překypuje zajímavými knihami, hlavně teda mám teď na mysli novinky, o těch je nejvíce slyšet, ale zároveň musím číst knihy k maturitě! Už přes víc jak měsíc (!!) louskám Válku s mloky od Karla Čapka! Ta kniha se mi čte strašně špatně! R.U.R. se mi líbilo, možná jsem však očekávala dílo o trochu lepší, ale byla to kvalitní četba a četla se mi dobře, ve srovnání s tím ale Válka s mloky je strašně těžká, nečtivá. Vyskytuje se v knize strašně postav a informací. Přijde mi, že se v tom přehršeli sledování Mloků vůbec nevyznám a snad nikdy nezorientuji! Měli jste někdy problém s knihou, kterou jste si vybrali, tím spíše s knihou na maturitu? Je to docela blbé. Nikdy jsem takový problém neměla. A zrovna se mi blíží maturita - květen 2019.
Co byste mi poradili?
Buď mám nějakou čtecí krizi, nebo prožívám životní krizi, nebo mi Válka s mloky vůbec nesedla. Myslím, že pravda bude s převahou na druhé straně.

Čtěte, co se vám líbí - pokud máte tu možnost,
KarolínaZlomená země - Páté roční období

(Nora K. Jemisin)
Páté roční období


Jedná se o nejúspěšnější sérii v dějinách dle vyhraných cen. Jsou na ni všude dobré ohlasy. Hlavně mě ale kniha zaujala jako taková. Četla jsem několik stránek na začátku, a velmi, možná až neskutečně, se mi to zamlouvalo. Avšak budu si muset počkat, až se přeloží ostatní díly, a v České republice budou publikovány (běžně nečtu anglické knihy). Na druhou stranu, jsem ráda, že celá série již vyšla v originálu (myslím, že se má jednat o trilogii).


zdroj obrázku: https://www.databazeknih.cz/knihy/zlomena-zeme-pate-rocni-obdobi-385325
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama