Další

Blog slaví třetí narozeniny!

29. prosince 2017 v 19:02 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

doufám, že jste si užili pohodové vánoce! Já vám na tomto blogu zanedlouho nadělím vánoční dárek, tak se těšte :D...
Uvažovala jsem o přestěhování blogu, ale nakonec mým stránkám ponechám tuto adresu. Zaprvé kvůli tomu, že v příspěvcích často nemám vložené odkazy na zkopírované obrázky a zadruhé, že vzhledem k tomu, že jde o Oficiální stránky, potřebovaly by oficiálnější doménu, vzhled (ale plánuji o letních prázdninách předělat design, tak snad mi to tehdy vyjde!).
Před mnoha měsíci jsem napsala shrnutí třetího blogového roku na blogové síti blog.cz, ale nepublikovala jsem ho, jak jste si mohli všimnout. (Shrnutí jsem sem vkládala každý rok.) Je mi blbé rušit další článek, proto ho mám na dnešek připravený, že ho zveřejním. Alespoň si můžete představit, jak to tady mohlo vypadat...

Užívejte si vánoční atmosféru,
Karolína

Přečtěné knihy za prosinec (2016)

25. listopadu 2017 v 14:53 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

zbývaly mi doplnit přečtěné knihy za prosinec 2016. Přečetla jsem za tento měsíc jednu - jakou, to se můžete dozvědět pod .

Zdravím,
Karolína Kahounová

Recenze: Drakie (2)

10. listopadu 2017 v 20:20 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 40000...

Recenze: Drakie (1)

10. listopadu 2017 v 20:10 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj, :)

Tohle je připravený článek o prvním dílu série, která je knihou, jejíž styl psaní se hodil k ději. Právě ten jsem hodnotila jako její největší plus.
Drakií zakončuji trojici vložených recenzí, které jsem tak trochu pozapomenula v souborech v počítači, kde jsou uložené i jako příspěvky do časopisu Primánek, a je nejspíš poslední recenzí na tomto blogu.
Místy je možná vidět, že jsem si při psaní některých částí možná dělala legraci :D.

Mějte se krásně,
Karolína

Recenze: Drahokamy (trilogie) (1)

23. června 2017 v 20:48 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Po dlouhé době ahoj po krátké době od předchozí recenze, milí návštěvníci blogu! :)

Nebudu psát dlouhé předmluvy. Ráda bych vám připoměla to, že zde jde o starou recenzi, jak jsem dopředu naznačovala u prvního červnového článku. Tentokráte jsem si pod lupu vzala sérii Drahokamy, která se stala mou oblíbenou. Proč, to si můžete přečíst pod CČ! :D
Jo, ta růžová obálka prvního dílu mně vadila asi celkem dost, více, než mi vadí obálky, které se mi nelíbí vzhledově vinou nehezkého či nehodícího se zpracování. Zde totiž je naprosto zavádějící v tom, že neukazuje, o co hlavního v příběhu jde, a místo toho se zaměřuje na jeho nepodstatnější část.

Čau na krátký čas,
Karolína Kahounová

Recenze: Smečka (2)

5. června 2017 v 21:20 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 40000...
P. S. Omlouvám se za to, že každý odstavec je jinak odsazený.

Recenze: Smečka (1)

5. června 2017 v 21:17 | Mirimë (Karolína Kahounová)

Milí čtenáři,

rozhodla jsem se na svém blogu uveřejňovat recenze knih, které jsem psala v roce 2013. Přijde mi jako škoda, že se zde neobjevily :), jelikož vás můžu inspirovat typy na zajímavé knížky.
Tohle byla první recenze, jíž jsem vůbec napsala. Bohužel mé příspěvky do literárního časopisu, kam jsem přispívala, nesměla nikdy přesáhnout délku dvou stran A4. Trochu mne to omezovalo...
Tento článek by si zasloužil spoustu vysvětlivek, jak se znám, ale vystačím si pouze s jednou: k bodu Jazyk. Ráda bych poznamenala, že jsem svou poznámku s nahrazením slova přeměnit se v převtělit myslela tak, že překladatel mohl zasáhnout do textu, a upravit ho, aby byl srozumitelnější. Nebo sama autorka se mohla snažit nalézt jiné možnosti, jak čtenářům poskytnout ihned pochopení, že Calla opravdu nečmuchá jako vlk i v lidské podobě. :D (Například výrazem stát se vlkem namísto přeměnit se by nic nezkazila... pokud by to bylo zrovna vhodné.) Při literární tvorbě při výběru slov záleží s převahou případů na konkrétní části textu, na níž autor pracuje. Když člověk čte, ať už po sobě nebo tvorbu někoho jiného, všímá si slov zopakovaných blízko u sebe, a nepamatuje si, jestli na páté stránce zpátky náhodou nestálo: přeměnil se, které vidí před sebou napsané znovu. Všude by se hodily jiné výrazy, pustila bych se prakticky do dalších úprav textu, na kterém mi vlastně nezáleží... Musela bych se vyjadřovat ke strašným maličkostem o knize... což není možné.
Snad chápete, jak jsem předchozí odstavec myslela. Vybavuji si, že z této mé poznámky si tehdy mí spolužáci dělali legraci. Trochu se mě to dotklo. (Myslím, že nepochopili, jak jsem část Jazyka myslela.) (Neptejte se, jakto, že si to pamatuji. Já vůbec netuším :D...)

Snad se vám recenze bude líbit, i když je taková... narychlo :D,
Karolína (Mirimë)

Přečtěné knihy za listopad (2016)

10. prosince 2016 v 15:03 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vážení,

pod se můžete podívat, jaké knížky jsem přelouskala v uplynulém měsíci!

Mějte se hezky,
Karolína

Seznam knih za měsíce srpen, září a říjen (2016)

21. listopadu 2016 v 10:09 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

nevím, jestli má cenu dál blogovat... I proto dnes přináším kratší příspěvek (spíše článeček.)

Na viděnou u dalšího!,
(P. S. Doufám, že příště se s vámi podělím o něco zajímavějšího :).)
Karolína

Povídka č. 7: Dvě síly, pravda a lež

4. září 2016 v 11:56 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Zdravím ve školním roce 2016-2017 ♥.

Než se vrhnu na samotný článek, chtěla bych vás upozornit, že pro mě můžete hlasovat zde. Byla jsem přesvědčena, že jsem vás o tomto kole soutěže Literární kavárna už informovala, ale zjevně jsem se spletla...

Vím, že sedmá povídka z roku 2015 se zde měla objevit už o prázdninách, ale opravdu jsem nestíhala (zase se vymlouvám :P). Měla jsem dost nabitý program... Bohužel, příští dva tři týdny se na blogu neobjeví další článek (pokud nepočítám Dvě síly, pravda a lež (2) - to víte, blog.cz nebyl vymyšlený pro tvorbu několikastránkových příspěvků... ve Wordu), protože máme projektový týden a pak jedu na výměnný pobyt do Německa. Posléze budu muset dohánět věci do školy, opisovat sešity atd... však to znáte :). Začátek školního roku dokáže být pěkně hektický, zvláště, když člověk jede pryč.

Ale dost už okecávání... Úvahu, kterou si můžete přečíst po prokliknutí Celého článku, jsem posílala do soutěže Literární kavárna (velmi neočekávané :O), přesněji do jejího zářijového kola. Nebyla jsem vybrána mezi nejúspěšnější, ale i tak doufám, že se vám textík bude líbit! (Tentokrát je kratší, než jste zvyklí, takže se nebojte, že nad jeho pročítáním strávíte hodiny. Na téma Pravda a lež bych dokázala napsat daleko rozsáhlejší úvahu, ale asi před rokem jsem na to neměla náladu...) Máte ho zde v mírně upravené verzi.

Příště (a že to "příště" pravděpodobně nastane za delší dobu) snad už konečně můžete čekat vyhodnocení povídek napsaných roku 2015, které jsou publikované zde, na blogu.

Zatím plnými doušky užívejte školy (hlavně, abyste se neudusili) :D,
Vaše Karolína Kahounová neboli Mirimë
 
 

Reklama