Další

On my wishlist (7)

Včera v 11:15 | Karolína Kahounová
Ahoj,

článek o něčem, co bych si přála přečíst, o jedné konkrétní knize, se tu už přes dva roky neobjevil. Dnes jsem se s vámi chtěla podělit o mé (předčasné :P) dojmy z knihy, která byla nedávno vydána v češtině, dost mě láká a nejspíš si ji budu přát k Vánocům!
Poslední dobou mám problém si vybrat knihy k (případnému) zakoupení, protože mi přijde, že současný trh přímo překypuje zajímavými knihami, hlavně teda mám teď na mysli novinky, o těch je nejvíce slyšet, ale zároveň musím číst knihy k maturitě! Už přes víc jak měsíc (!!) louskám Válku s mloky od Karla Čapka! Ta kniha se mi čte strašně špatně! R.U.R. se mi líbilo, možná jsem však očekávala dílo o trochu lepší, ale byla to kvalitní četba a četla se mi dobře, ve srovnání s tím ale Válka s mloky je strašně těžká, nečtivá. Vyskytuje se v knize strašně postav a informací. Přijde mi, že se v tom přehršeli sledování Mloků vůbec nevyznám a snad nikdy nezorientuji! Měli jste někdy problém s knihou, kterou jste si vybrali, tím spíše s knihou na maturitu? Je to docela blbé. Nikdy jsem takový problém neměla. A zrovna se mi blíží maturita - květen 2019.
Co byste mi poradili?
Buď mám nějakou čtecí krizi, nebo prožívám životní krizi, nebo mi Válka s mloky vůbec nesedla. Myslím, že pravda bude s převahou na druhé straně.

Čtěte, co se vám líbí - pokud máte tu možnost,
Karolína

Recenze: Čistá duše (2)

30. září 2018 v 14:35 | Karolína Kahounová

Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 40000...

Recenze: Čistá duše (1)

30. září 2018 v 14:32 | Karolína Kahounová
Ahojky,

už se mám líp. A asi proto jsem se rozhodla vložit sem a správně sem nastavit (hlavně tak, aby se ten článek zase nesekal!) recenzi na krásný film Čistá duše o slavném matematikovi Johnu Nashovi, o němž mnoho z vás jistě zaslechlo. Je to má první recenze na filmový snímek. Mám ji vytvořenou už po dobu několika týdnů. V budoucnu očekávejte další... :P V minulosti by pro mě bylo nepochopitelné, že za měsíc dokonce zhlédnu více filmů než přečtu knížek nebo jsou počty skoro stejné, ale teď je tomu tak - nějak mě to televizní sledování začalo bavit :D.
;)

Přeji pěkný den,
Karolína

Přečtěné knihy za měsíc květen (2018)

15. srpna 2018 v 20:21 | Karolína Kahounová
Zdravím,

takže... jak bych začala? Jaksi mi bylo trapné, aby byl článek souhrnu přečtených knih za měsíc vydán jako první nebo druhý článek po posledním souhrnu tohoto typu, proto ho píši až teď. Byla jsem celá napjatá, zda se vydávání Odhalení zdá být na dobré cestě. A ono zřejmě ano. Nejdřív musel být o plánované publikaci tohoto mého díla jako mé druhé knihy stvořen článek.
Na jaře před prázdninami jsem se začetla do úžasné sci-fi Měsíční kroniky, která mě úplně ohromila. A pohltila. No, nedivila bych se, kdyby šlo o nejlepší knižní sérii, kterou jsem za posledních několik let přečetla. Vřele doporučuji, asi všem. Jde o zpracování několika klasických pohádek, což může kdekoho odradit, ale mnohé čtenáře překvapilo, do jakých směrů se ty knihy ubraly. Je to vážně velmi dobré. Nedávno jsem dočetla další bichličku, Cress, a budu se muset od četby této série odklonit, protože mě čeká maturita, na kterou se hodlám připravovat čtením povinných knih.

Ještě jednou s radostí v srdci připomínám, že se blíží vydání mé knihy! ...Každým dnem...

Krásný den,
Karolína Kahounová

Seznam knih za únor a březen (2018)

24. dubna 2018 v 19:51 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

ztratila jsem papír s údajem - datumem, který jsem chtěla poznamenat do článku čtvrtého výročí blogu. To se uskutečnilo 28. 2. 2018. Přijde mi, že celý příspěvek by bez něj neměl úplně smysl. Takže shrnutí roku 2017 - 2018 pro tento rok vynechám, i z toho důvodu, že zde nejsou mnohé články, které byly v tomto roce publikovány.Zajímá vás, jaké knihy jsem přečetla v uplynulých třech měsících...?

Ahoj,
Karolína

Přečtěné knihy za leden (2018)

13. února 2018 v 20:00 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj,

v tomto článku se dozvíte, jaké knihy jsem přelouskala za poslední leden.

Mějte se krásně,
Karolína
P. S. Přidávám příspěvky nějak často :).

Recenze: Válka zrcadel

5. února 2018 v 19:20 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vítám vás...,

s recenzí na skvělou knihu mnohorkát oceněné autorky Terezy Matouškové!

Určitě si je přečtěte,

Seznam knih za leden až prosinec (2017)

30. ledna 2018 v 15:56 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Čauky :D,

minulý rok jsem na blog nevkládala ani jeden článek týkající se mých přečtěných knih! Proto jsem se nedávno rozhodla napsat souhrný soupis za dvanáct měsíců. Prožívala jsem těžké období, a na četbu jsem neměla moc chuť - některé měsíce ani vůbec. O tom však hodlám vyprávět jindy...

Takže, jaké knihy jsem přečetla za rok 2017?!
Karolína Kahounová

Blog slaví třetí narozeniny!

29. prosince 2017 v 19:02 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

doufám, že jste si užili pohodové vánoce! Já vám na tomto blogu zanedlouho nadělím vánoční dárek, tak se těšte :D...
Uvažovala jsem o přestěhování blogu, ale nakonec mým stránkám ponechám tuto adresu. Zaprvé kvůli tomu, že v příspěvcích často nemám vložené odkazy na zkopírované obrázky a zadruhé, že vzhledem k tomu, že jde o Oficiální stránky, potřebovaly by oficiálnější doménu, vzhled (ale plánuji o letních prázdninách předělat design, tak snad mi to tehdy vyjde!).
Před mnoha měsíci jsem napsala shrnutí třetího blogového roku na blogové síti blog.cz, ale nepublikovala jsem ho, jak jste si mohli všimnout. (Shrnutí jsem sem vkládala každý rok.) Je mi blbé rušit další článek, proto ho mám na dnešek připravený, že ho zveřejním. Alespoň si můžete představit, jak to tady mohlo vypadat...

Užívejte si vánoční atmosféru,
Karolína

Přečtěné knihy za prosinec (2016)

25. listopadu 2017 v 14:53 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

zbývaly mi doplnit přečtěné knihy za prosinec 2016. Přečetla jsem za tento měsíc jednu - jakou, to se můžete dozvědět pod .

Zdravím,
Karolína Kahounová
 
 

Reklama