Další

Seznam knih za měsíce říjen, listopad a prosinec (2018)

26. února 2019 v 19:24 | Karolína Kahounová
Čauky :D,

začínám poněkud radostně na to, co vám se chystám sdělit, asi chci začít s lehkou, odlehčenou atmosférou.
Mám nápady, jak by blog mohl vypadat. Nedodržuji je. A to mě mrzí. Tyto stránky by mohly být mnohem lepší. V poslední době třeba zde moc nepublikuji, ale přitom jsem předtím měla dost námětů na to, co psát do určitých článků. A předtím, než jsem přišla s tím, že se vydá Odhalení, u mě existovaly malé plány, co teď psát, avšak protože mám předurčeno příspěvky ohledně této série, které chci publikovat a zveřejnit je nemohu, jelikož ještě nemám potřebné informace k prvnímu článku, jež by následoval po tomto článku, nedávám je sem. Měl tu být článek ohledně pátého výročí vytisknutí Cesty za spásou - Poslání. Měl tu být, a nebyl, proč? To vám snad, jak doufám, objasním... Ale až po vydání Odhalení... Část tohoto článku mám už napsáno dost dlouho. Tak se to snad sem dobře uloží.
Doufám, že jsem na nic nezapomněla.

S láskou
Karolína Kahounová
P. S. Časté opakování slov dnes, já vím, pospíchám...

Vánoční nadílka (2018)

9. února 2019 v 14:30 | Karolína Kahounová
Vítám a zdravím u nového příspěvku publikovaného po několika měsících od minulého,

původně jsem se dneska chystala vytvořit jiný článek, když ale jsem si uvědomila a také jsem si ověřila, jak na tomto svém blogu v posledním uplynulém cca roce málo slavím, přehodnotila jsem své plány a rozhodla se vám ukázat vyfocené knihy, které chci dát jako fotku na svou facebookovou stránku. Dostala jsem je společně s mou sestrou k posledním Vánocům - Vánoce 2018.
Články ohledně mé nové knihy jsem si nachystala dopředu, rozvrhla jsem si, co sem budu psát. Nemůžu je na tyto Oficiální stránky dát, nemám k některým informace potřebné k tomu, aby byly vytvořeny...
Citátem dnešního dne je jeden citát z Cesty za spásou - Poslání. A tím je: Protože nikdo nemůže za to, kým je.

Užívejte si tento den, :D
Karolína Kahounová

On my wishlist (8)

17. listopadu 2018 v 11:15 | Karolína Kahounová
Vážení čtenáři,

další kniha, na kterou se těším!

Těšíte se už na vánoce?
Karolína

Recenze: Hunger Games (2)

11. listopadu 2018 v 19:10 | Karolína Kahounová
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 40000...

Recenze: Hunger Games (1)

11. listopadu 2018 v 19:06 | Karolína Kahounová
Ahojík,

ode dneška si, drazí čtenáři, můžete přečíst recenzi na první díl slavné filmové série Hunger Games, který vychází z knižní trilogie. Jde o mou druhou recenzi na nějaký snímek.

Mějte se pěkně,
Karolína

Seznam knih za měsíce červen, červenec, srpen a září (2018)

26. října 2018 v 17:30 | Karolína Kahounová
Ahojky, milí,

připravila jsem si pro vás seznam knih, co jsem přečetla za poslední léto! (Nebo přibližně za léto... heh.) Jsou to jen dvě knihy, za což se stydím, i když jedna z nich dosahuje délky přes šest set stránek - takže pro někoho by to byl velký čtecí "výkon" a taktéž výzva. Ta druhá, která se mi líbila o nemnoho méně, zase nemá ani tři sta stránek. Takže je za co se hanbit :D. Měsíční kroniky - Cress je jednou z nich, a už se těším na další, závěrečný díl Měsíčních kronik, jakožto i na doplňkové knížky, které jsou kratší než ostatní knihy této série. Myslela jsem si a doufala jsem, že celou sérii dočtu, než pilně začnu pracovat na maturitních knížkách - omyl, nestihla jsem to, proto si vyvrcholení nechám nejspíš až po maturitě (která mě tento školní rok, tedy příští rok, rok 2019, čeká, jak již jste mohli stihnout pochopit :D) - a právě kvůli souhrnné délce těch tří knížek, přesto by mi "stačilo", kdybych měla přečíst jen tu poslední, onu poslední, zásadní knížku, jejíž počet stránek se nebezpečně přibližuje číslu osm set a jak jsem se koukala, text je menším písmem než předchozí knihy, no a možná i úprava řádek a kolem stránek si vyžádala větší "navrstvení", jsem si k přečtení zvolila kratší knížku, kterou máme doma a mě celkem lákala. Asi jsem nepochybila :D. :) Každopádně, na postavu Winter se moc těším, těším se na celou sérii i na Renegáty (ty jsme si přivezli domů ze Světa knihy 2018) a na další autorčinu tvorbu, na Archenemies, které mají v americkém originálu vyjít zanedlouho... A na mnohé další z knižního světa! :D
Jinak jsem během té doby přečetla scénář hry Zahradní slavnost Václava Havla, ale do seznamu ji nezahrnuji. Nešlo o samostatnou knihu :P.
Musím se vás zeptat, kolik knih přečtete za měsíc? Kolik stránek přečtete za měsíc? Za rok? Jakou nejdelší knihu jste v poslední době četli. (V závěrečné mé otázce, této, narážím na to, že Cress je výrazně nejobsáhlejším knižním dílem, které jsem za poslední dobu četla...!)

Zamyslete se nad mými otázkami,
Karolína :)

On my wishlist (7)

20. října 2018 v 11:15 | Karolína Kahounová
Ahoj,

článek o něčem, co bych si přála přečíst, o jedné konkrétní knize, se tu už přes dva roky neobjevil. Dnes jsem se s vámi chtěla podělit o mé (předčasné :P) dojmy z knihy, která byla nedávno vydána v češtině, dost mě láká a nejspíš si ji budu přát k Vánocům!
Poslední dobou mám problém si vybrat knihy k (případnému) zakoupení, protože mi přijde, že současný trh přímo překypuje zajímavými knihami, hlavně teda mám teď na mysli novinky, o těch je nejvíce slyšet, ale zároveň musím číst knihy k maturitě! Už přes víc jak měsíc (!!) louskám Válku s mloky od Karla Čapka! Ta kniha se mi čte strašně špatně! R.U.R. se mi líbilo, možná jsem však očekávala dílo o trochu lepší, ale byla to kvalitní četba a četla se mi dobře, ve srovnání s tím ale Válka s mloky je strašně těžká, nečtivá. Vyskytuje se v knize strašně postav a informací. Přijde mi, že se v tom přehršeli sledování Mloků vůbec nevyznám a snad nikdy nezorientuji! Měli jste někdy problém s knihou, kterou jste si vybrali, tím spíše s knihou na maturitu? Je to docela blbé. Nikdy jsem takový problém neměla. A zrovna se mi blíží maturita - květen 2019.
Co byste mi poradili?
Buď mám nějakou čtecí krizi, nebo prožívám životní krizi, nebo mi Válka s mloky vůbec nesedla. Myslím, že pravda bude s převahou na druhé straně.

Čtěte, co se vám líbí - pokud máte tu možnost,
Karolína

Recenze: Čistá duše (2)

30. září 2018 v 14:35 | Karolína Kahounová

Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 40000...

Recenze: Čistá duše (1)

30. září 2018 v 14:32 | Karolína Kahounová
Ahojky,

už se mám líp. A asi proto jsem se rozhodla vložit sem a správně sem nastavit (hlavně tak, aby se ten článek zase nesekal!) recenzi na krásný film Čistá duše o slavném matematikovi Johnu Nashovi, o němž mnoho z vás jistě zaslechlo. Je to má první recenze na filmový snímek. Mám ji vytvořenou už po dobu několika týdnů. V budoucnu očekávejte další... :P V minulosti by pro mě bylo nepochopitelné, že za měsíc dokonce zhlédnu více filmů než přečtu knížek nebo jsou počty skoro stejné, ale teď je tomu tak - nějak mě to televizní sledování začalo bavit :D.
;)

Přeji pěkný den,
Karolína

Přečtěné knihy za měsíc květen (2018)

15. srpna 2018 v 20:21 | Karolína Kahounová
Zdravím,

takže... jak bych začala? Jaksi mi bylo trapné, aby byl článek souhrnu přečtených knih za měsíc vydán jako první nebo druhý článek po posledním souhrnu tohoto typu, proto ho píši až teď. Byla jsem celá napjatá, zda se vydávání Odhalení zdá být na dobré cestě. A ono zřejmě ano. Nejdřív musel být o plánované publikaci tohoto mého díla jako mé druhé knihy stvořen článek.
Na jaře před prázdninami jsem se začetla do úžasné sci-fi Měsíční kroniky, která mě úplně ohromila. A pohltila. No, nedivila bych se, kdyby šlo o nejlepší knižní sérii, kterou jsem za posledních několik let přečetla. Vřele doporučuji, asi všem. Jde o zpracování několika klasických pohádek, což může kdekoho odradit, ale mnohé čtenáře překvapilo, do jakých směrů se ty knihy ubraly. Je to vážně velmi dobré. Nedávno jsem dočetla další bichličku, Cress, a budu se muset od četby této série odklonit, protože mě čeká maturita, na kterou se hodlám připravovat čtením povinných knih.

Ještě jednou s radostí v srdci připomínám, že se blíží vydání mé knihy! ...Každým dnem...

Krásný den,
Karolína Kahounová
 
 

Reklama