Další

Povídka č. 6: Povedený školní den (2)

1. července 2016 v 14:07 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 40000...

Dojdu… no dobře, doběhnu do učebny č. 140, kde měl probíhat dnešní anglický jazyk. Stihnu to přesně na zazvonění. Funím námahou jako pes a sáhnu po klice u dveří. Už už začínám otevírat, když v tu chvíli se proti mně vyřítí nějaký spolužák… Prudce mi vrazí do ramen, až se mi samou bolestí zatmí před očima. Málem mě odrazí na druhou stranu chodby!!

Povídka č. 6: Povedený školní den (1)

1. července 2016 v 14:01 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

prázdniny jsem se rozhodla přivítat povídkou, která se do dnů plných pohody (alespoň doufám :P) skvěle hodí. (No, i když z jiného úhlu pohledu ne tak docela...)
Přispívala jsem do červnové Literární kavárny 2015, jejíž téma znělo Den. Zde jde o původní, nezkrácenou verzi (jako obvykle se mi líbí více než ta soutěžní, má přehlednější úpravu ve Wordu).

No, příběh jsem se rozhodla pojmout trochu jinou formou než obvykle, a to vtipnou. Inspirovala jsem se ve složce na počítači s názvem Buďme iž! (možná se nyní ťukáte na čelo s otázkou, jaká to je lumpárna :))! Jde o soubor legračních zážitků ze školy, které jsem si zapisovala hlavně v letech prima až sekunda. (Hmmm, bohužel se mi nějaké smazaly, ale co se dá dělat!)
To je jeden z důvodů, proč jsem se děj rozhodla zasadit do sekundy, aneb sedmé třídy na osmiletém gymnáziu.
I když vlastně čerpám ze svých zkušeností, samozřejmě jsou některé věci nadsazené nebo dokonce vymyšlené. Jména spolužáků jsem pak kamuflovala.

Povídka bohužel neuspěla...

...ale i tak doufám, že si užijete počtení jako já si užila psaní!
Mirimë (Karolína Kahounová)

P. S. Koho by jen zajímal název Buďme iž! - samozřejmě se týká jedné srandičky, kterou teď ale nebudu rozvádět :)...
P. P. S. Možná si někteří z vás myslí, jaká na "osmileťácích" musí být nuda - doufám, že vám touto povídkou vyvrátím, že ne tomu vždy tak je xD.

Povídka č. 5: Láska (2)

9. června 2016 v 20:08 | Mirimë (Karolína Kahounová)

Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 4000...

Já jsem ten typ člověka, který...

Povídka č. 5: Láska (1)

9. června 2016 v 19:52 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vítám vás u prvního článku v červnu 2016!

Konec školy se blíží. Rozhodla jsem se vám ho zpříjemnit další povídkou (nebo v tomto případě spíše úvahou) :).
Textem jsem přispívala do květnové Literární kavárny 2015. (Btw... Doufám, že jste se moc nezhrozili nad tímto datem. No jo, musím s vládání příběhů z minulého roku už nějak pohnout... Pak se určitě můžete těšit na vyhodnocení :D.)
Zadání znělo Láska, ale samotnou úvahu jsem zapomněla pojmenovat... A neuspěla jsem.

Určitě si ji přečtěte,
Kája

Rozhovor s Michaelou Červenkovou (Majkelinou)

29. května 2016 v 20:47 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj,

připravila jsem pro vás rozhovor se sympatickou spisovatelkou Michaelou Červenkovou a bývalou blogerkou Majkelinou v jednom! Možná jste již zaslechli o její knize Pan Davis - kapitola mého života (na kterou jsem před pár měsíci napsala i recenzi). Pokládání otázek mě bavilo, i když jsem je vymýšlela narychlo, a jsem ráda, že jsem Majkí tímto způsobem vyzpovídala :).
Pokud se o knize nebo autorce chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení :).

Tak ať se vám rozhovor líbí :)!
Mirimë

Seznam knih za měsíce únor, březen a duben (2016)

13. května 2016 v 20:08 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj,

dofám, že si užíváte již teplejší dny a těšíte se na léto! :)
Postoupila jsem do dubnového kola soutěže Literární kavárna s příspěvkem Babiččino tajemství. Pokud se o projektu chcete dozvědět více, navštivto tyto stránky. Taky bych byla ráda, kdybyste hlasovali pro mou povídku (samozřejmě, pokud se vám bude líbit :D) zde. Všem, kteří ji podpoří, děkuji předem :)!
Teď už se ale vrhám na hlavní téma tohoto článku...

Doufám, že se vám bude líbit,
Karolína

Povídka č. 4: Žáci, třeste se! (2)

27. dubna 2016 v 19:21 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 4000...

Vypadal skoro jako očarovaný. Vytřeštěné oči upíral na písmena. Lauře v hrudi bušilo srdce tak hlasitě, až si myslela, že jeho tlukot musí slyšet alespoň Lenka. Přišlo jí… jako kdyby… ach, jako kdyby se Adam snažil bojovat sám se sebou! Tvářil se tak. Poznala, a ani nevěděla přesně jak, jeho pocity - zmatení, nechuť, pocit ohrožení, strach, naštvanost…!!

"Adame, co ti je?!" vyjela na něj jeho sousedka starostlivě a položila mu dlaň na rameno. Přitom pokukovala po Květoslávkové, na níž Laura v tom shonu úplně zapomněla! Ta se tvářila velice vyrovnaně. Panebože, co probůh Adamovi provedla?! Co se jen stane…?

Adam se najednou prudce ohradil proti ruce své kamarádky a setřásl jí. Lauře bylo jasné, že ho ovládla ta stránka, proti které ještě před pár sekundami bojoval. Roztřásly se jí nohy tak, že si musela raději sednout.

Naprosto plynulým pohybem nadzvedl Adam starobylou knihu a…

Povídka č. 4: Žáci, třeste se! (1)

27. dubna 2016 v 19:20 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vítám vás u nového příspěvku ♥.

Tak jsem si dnes prohlížela svůj přeplněný účet na disku C, když jsem narazila na jednu zapomenutou povídku do soutěže. Nechápu, jak se mi mohla vykouřit z hlavy - navíc se tu měla objevit v pořadí jako první nebo druhá! (Odesílala jsem ji v březnu loňského roku, tedy určitě před Ztracenými vzpomínkami a Doteky lásky...)

Zadání neznámé soutěže (ne, opravdu si nepamatuji, o jakou tehdy šlo soutěž xD) byla Kniha v hlavní roli. S Žáky, třeste se! jsem neuspěla - a zajímá mne, jestli se tato skutečnost projeví na anketě... Zda bude znát nějaký obecný rozdíl v hlasování mezi povídkami, s nimiž jsem uspěla (zatím všechny na blogu) a touto. :)
Před tím asi rokem jsem text musela dost zkrátit, aby se vešel do maximálního počtu stránek - ale vám přináším verzi původní...

Užijte si počteníčko xD,
Kája

Přečtěné knihy za měsíce květen až říjen (2015)

11. dubna 2016 v 15:48 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Zdravím vás,

téměř po třech týdnech se konečně dostávám k napsání nového článku!
Zjistila jsem, že na blogu chybí Přečtěné knihy z části roku 2015. Proto jsem se je sem (s velkým zpožděním xD) rozhodla doplnit... Za několik měsíců jsem toho v tomto období přečetla málo, ale nelekejte se - v seznamu není zahrnuta povinná literatura. Přijde mi takové neobjektivní ji psát, neboť před rokem jsme měli strašně povinných knih. Proto jsem žádnou z nich celou pečlivě nepřečetla. (Ano, teď už jich máme méně - čtu všechny, tudíž je do seznamů zahrnuji.)

Užijte si pondělí (nebo úterý, středu, čtvrtek, pátek, sobotu neděli... zkrátka záleží, kdy tohle čtete :D),
Mirimë

On my wishlist (6)

20. března 2016 v 19:27 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milý čtenáři,

dnes, první jarní den, přispívám dalším dílem Wishlistu!

Užijte si čtení,
Karolína

 
 

Reklama