Další

Recenze: Smečka (2)

5. června 2017 v 21:20 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 40000...
P. S. Omlouvám se za to, že každý odstavec je jinak odsazený.

Recenze: Smečka (1)

5. června 2017 v 21:17 | Mirimë (Karolína Kahounová)

Milí čtenáři,

rozhodla jsem se na svém blogu uveřejňovat recenze knih, které jsem psala v roce 2013. Přijde mi jako škoda, že se zde neobjevily :), jelikož vás můžu inspirovat typy na zajímavé knížky.
Tohle byla první recenze, jíž jsem vůbec napsala. Bohužel mé příspěvky do literárního časopisu, kam jsem přispívala, nesměla nikdy přesáhnout délku dvou stran A4. Trochu mne to omezovalo...
Tento článek by si zasloužil spoustu vysvětlivek, jak se znám, ale vystačím si pouze s jednou: k bodu Jazyk. Ráda bych poznamenala, že jsem svou poznámku s nahrazením slova přeměnit se v převtělit myslela tak, že překladatel mohl zasáhnout do textu, a upravit ho, aby byl srozumitelnější. Nebo sama autorka se mohla snažit nalézt jiné možnosti, jak čtenářům poskytnout ihned pochopení, že Calla opravdu nečmuchá jako vlk i v lidské podobě. :D (Například výrazem stát se vlkem namísto přeměnit se by nic nezkazila... pokud by to bylo zrovna vhodné.) Při literární tvorbě při výběru slov záleží s převahou případů na konkrétní části textu, na níž autor pracuje. Když člověk čte, ať už po sobě nebo tvorbu někoho jiného, všímá si slov zopakovaných blízko u sebe, a nepamatuje si, jestli na páté stránce zpátky náhodou nestálo: přeměnil se, které vidí před sebou napsané znovu. Všude by se hodily jiné výrazy, pustila bych se prakticky do dalších úprav textu, na kterém mi vlastně nezáleží... Musela bych se vyjadřovat ke strašným maličkostem o knize... což není možné.
Snad chápete, jak jsem předchozí odstavec myslela. Vybavuji si, že z této mé poznámky si tehdy mí spolužáci dělali legraci. Trochu se mě to dotklo. (Myslím, že nepochopili, jak jsem část Jazyka myslela.) (Neptejte se, jakto, že si to pamatuji. Já vůbec netuším :D...)

Snad se vám recenze bude líbit, i když je taková... narychlo :D,
Karolína (Mirimë)

Přečtěné knihy za listopad (2016)

10. prosince 2016 v 15:03 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vážení,

pod se můžete podívat, jaké knížky jsem přelouskala v uplynulém měsíci!

Mějte se hezky,
Karolína

Seznam knih za měsíce srpen, září a říjen (2016)

21. listopadu 2016 v 10:09 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

nevím, jestli má cenu dál blogovat... I proto dnes přináším kratší příspěvek (spíše článeček.)

Na viděnou u dalšího!,
(P. S. Doufám, že příště se s vámi podělím o něco zajímavějšího :).)
Karolína

Povídka č. 7: Dvě síly, pravda a lež

4. září 2016 v 11:56 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Zdravím ve školním roce 2016-2017 ♥.

Než se vrhnu na samotný článek, chtěla bych vás upozornit, že pro mě můžete hlasovat zde. Byla jsem přesvědčena, že jsem vás o tomto kole soutěže Literární kavárna už informovala, ale zjevně jsem se spletla...

Vím, že sedmá povídka z roku 2015 se zde měla objevit už o prázdninách, ale opravdu jsem nestíhala (zase se vymlouvám :P). Měla jsem dost nabitý program... Bohužel, příští dva tři týdny se na blogu neobjeví další článek (pokud nepočítám Dvě síly, pravda a lež (2) - to víte, blog.cz nebyl vymyšlený pro tvorbu několikastránkových příspěvků... ve Wordu), protože máme projektový týden a pak jedu na výměnný pobyt do Německa. Posléze budu muset dohánět věci do školy, opisovat sešity atd... však to znáte :). Začátek školního roku dokáže být pěkně hektický, zvláště, když člověk jede pryč.

Ale dost už okecávání... Úvahu, kterou si můžete přečíst po prokliknutí Celého článku, jsem posílala do soutěže Literární kavárna (velmi neočekávané :O), přesněji do jejího zářijového kola. Nebyla jsem vybrána mezi nejúspěšnější, ale i tak doufám, že se vám textík bude líbit! (Tentokrát je kratší, než jste zvyklí, takže se nebojte, že nad jeho pročítáním strávíte hodiny. Na téma Pravda a lež bych dokázala napsat daleko rozsáhlejší úvahu, ale asi před rokem jsem na to neměla náladu...) Máte ho zde v mírně upravené verzi.

Příště (a že to "příště" pravděpodobně nastane za delší dobu) snad už konečně můžete čekat vyhodnocení povídek napsaných roku 2015, které jsou publikované zde, na blogu.

Zatím plnými doušky užívejte školy (hlavně, abyste se neudusili) :D,
Vaše Karolína Kahounová neboli Mirimë

Přečtěné knihy za červenec (2016)

11. srpna 2016 v 17:47 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj,

myslím, že název článku je všeříkající... :)

Klikněte na Celý článek a přečtěte si ho!
Mirimë

Seznam knih za měsíce květen, červen (2016)

21. července 2016 v 13:46 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Čauky,

přináším vám další část o mých přečtěných knížkách (no, "trochu" pozdě, ale přece)!

Užijte si ji,
Kája

Povídka č. 5: Láska (2)

9. června 2016 v 20:08 | Mirimë (Karolína Kahounová)

Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 4000...

Já jsem ten typ člověka, který...

Povídka č. 5: Láska (1)

9. června 2016 v 19:52 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vítám vás u prvního článku v červnu 2016!

Konec školy se blíží. Rozhodla jsem se vám ho zpříjemnit další povídkou (nebo v tomto případě spíše úvahou) :).
Textem jsem přispívala do květnové Literární kavárny 2015. (Btw... Doufám, že jste se moc nezhrozili nad tímto datem. No jo, musím s vládání příběhů z minulého roku už nějak pohnout... Pak se určitě můžete těšit na vyhodnocení :D.)
Zadání znělo Láska, ale samotnou úvahu jsem zapomněla pojmenovat... A neuspěla jsem.

Určitě si ji přečtěte,
Kája

Rozhovor s Michaelou Červenkovou (Majkelinou)

29. května 2016 v 20:47 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj,

připravila jsem pro vás rozhovor se sympatickou spisovatelkou Michaelou Červenkovou a bývalou blogerkou Majkelinou v jednom! Možná jste již zaslechli o její knize Pan Davis - kapitola mého života (na kterou jsem před pár měsíci napsala i recenzi). Pokládání otázek mě bavilo, i když jsem je vymýšlela narychlo, a jsem ráda, že jsem Majkí tímto způsobem vyzpovídala :).
Pokud se o knize nebo autorce chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení :).

Tak ať se vám rozhovor líbí :)!
Mirimë
 
 

Reklama