Další

Seznam knih za měsíce únor, březen a duben (2016)

13. května 2016 v 20:08 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj,

dofám, že si užíváte již teplejší dny a těšíte se na léto! :)
Postoupila jsem do dubnového kola soutěže Literární kavárna s příspěvkem Babiččino tajemství. Pokud se o projektu chcete dozvědět více, navštivto tyto stránky. Taky bych byla ráda, kdybyste hlasovali pro mou povídku (samozřejmě, pokud se vám bude líbit :D) zde. Všem, kteří ji podpoří, děkuji předem :)!
Teď už se ale vrhám na hlavní téma tohoto článku...

Doufám, že se vám bude líbit,
Karolína

Povídka č. 4: Žáci, třeste se! (2)

27. dubna 2016 v 19:21 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Omlouvám se za rozdělení na 2 části. Bohužel, dovolený počet znaků na jeden článek je maximálně 4000...

Vypadal skoro jako očarovaný. Vytřeštěné oči upíral na písmena. Lauře v hrudi bušilo srdce tak hlasitě, až si myslela, že jeho tlukot musí slyšet alespoň Lenka. Přišlo jí… jako kdyby… ach, jako kdyby se Adam snažil bojovat sám se sebou! Tvářil se tak. Poznala, a ani nevěděla přesně jak, jeho pocity - zmatení, nechuť, pocit ohrožení, strach, naštvanost…!!

"Adame, co ti je?!" vyjela na něj jeho sousedka starostlivě a položila mu dlaň na rameno. Přitom pokukovala po Květoslávkové, na níž Laura v tom shonu úplně zapomněla! Ta se tvářila velice vyrovnaně. Panebože, co probůh Adamovi provedla?! Co se jen stane…?

Adam se najednou prudce ohradil proti ruce své kamarádky a setřásl jí. Lauře bylo jasné, že ho ovládla ta stránka, proti které ještě před pár sekundami bojoval. Roztřásly se jí nohy tak, že si musela raději sednout.

Naprosto plynulým pohybem nadzvedl Adam starobylou knihu a…

Povídka č. 4: Žáci, třeste se! (1)

27. dubna 2016 v 19:20 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vítám vás u nového příspěvku ♥.

Tak jsem si dnes prohlížela svůj přeplněný účet na disku C, když jsem narazila na jednu zapomenutou povídku do soutěže. Nechápu, jak se mi mohla vykouřit z hlavy - navíc se tu měla objevit v pořadí jako první nebo druhá! (Odesílala jsem ji v březnu loňského roku, tedy určitě před Ztracenými vzpomínkami a Doteky lásky...)

Zadání neznámé soutěže (ne, opravdu si nepamatuji, o jakou tehdy šlo soutěž xD) byla Kniha v hlavní roli. S Žáky, třeste se! jsem neuspěla - a zajímá mne, jestli se tato skutečnost projeví na anketě... Zda bude znát nějaký obecný rozdíl v hlasování mezi povídkami, s nimiž jsem uspěla (zatím všechny na blogu) a touto. :)
Před tím asi rokem jsem text musela dost zkrátit, aby se vešel do maximálního počtu stránek - ale vám přináším verzi původní...

Užijte si počteníčko xD,
Kája

Přečtěné knihy za měsíce květen až říjen (2015)

11. dubna 2016 v 15:48 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Zdravím vás,

téměř po třech týdnech se konečně dostávám k napsání nového článku!
Zjistila jsem, že na blogu chybí Přečtěné knihy z části roku 2015. Proto jsem se je sem (s velkým zpožděním xD) rozhodla doplnit... Za několik měsíců jsem toho v tomto období přečetla málo, ale nelekejte se - v seznamu není zahrnuta povinná literatura. Přijde mi takové neobjektivní ji psát, neboť před rokem jsme měli strašně povinných knih. Proto jsem žádnou z nich celou pečlivě nepřečetla. (Ano, teď už jich máme méně - čtu všechny, tudíž je do seznamů zahrnuji.)

Užijte si pondělí (nebo úterý, středu, čtvrtek, pátek, sobotu neděli... zkrátka záleží, kdy tohle čtete :D),
Mirimë

On my wishlist (6)

20. března 2016 v 19:27 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milý čtenáři,

dnes, první jarní den, přispívám dalším dílem Wishlistu!

Užijte si čtení,
Karolína

Seznam knih za měsíce prosinec, leden (2015, 2016)

11. února 2016 v 17:26 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

dnes jsem tu pouze s takovým rychločlánkem (narozdíl od posledního příspěvku). :) Také jste si všimli, že na blog píši spíše kratší články?
Ale učitě bych sem v blízké době chtěla vložit nějakou další povídku. A do komentářů můžete napsat, pokud byste chtěli příspěvek o druhém dílu Poslání. (Přece jenom můj blog se jmenuje Oficiální stránky a měla bych sem občas přidat něco i o své tvorbě.) Musíte však něco napsat, abych věděla, jestli o to vůbec stojíte :D. (Když tolik z vás mou knihu nečetlo...)

Mějte se hezky,
Karolína

Recenze: Pan Davis - kapitola mého života

5. února 2016 v 19:24 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Čus bus :D,

asi po sto letech vám přináším nějakou knižní recenzi! Tentokrát na knihu od mladé české autorky, která byla přinejmenším zajímavá...

Užijte si čtení,
Vaše Karolína Mirimë

Rok 2016 ♥

6. ledna 2016 v 13:19 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vítám vás všechny do nového roku 2016 ♥.
Původně jsem chtěla udělat shrnutí blogového roku 2015 - napsala bych, kolik článků za těch dvanáct měsíců vyšlo, jaký je nejkomentovanější atd. Ale v únoru tyto stránky oslaví druhé narozeniny a já si to raději nechám na tehdy :).

Snad jste do roku 2016 vkročili pravou nohou :D :).

I když tento článek nevyšel včas, přeji vám do něj všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí, splněných přání atd... Doufám jen, že pro mě bude tento rok lepší než předchozí.

Seznam knih za měsíc listopad (2015)

2. prosince 2015 v 14:55 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj, milí čtenáři, zase po dlouhé době!

Dnes přicházím s kratičkým článkem. Ale již pracuji na nadcházejícím, který bude delší! (Jenom se ještě musím naučit, jak "vyfotit" obrazovku PC :).)
Měsíc listopad konečně na mé poměry alespoň za něco stojí. Rozhodla jsem se totiž, že budu do "Seznamu" neboli "Přečtených knih" psát i povinnou literaturu. Tento rok totiž nemáme přelouskat asi 25 knih (jak tomu bylo zvykem), z nichž si ještě musíme udělat zápisky do čtenářského deníku. Proto budu všechna "doporučená" díla opravdu celá číst :).

Teď jen stačí rozkliknout Celý článek a pustit se do čtení!
Karolína

On my wishlist (5)

8. listopadu 2015 v 14:16 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Po dlouhé době zase ahoj!

Konečně po několika týdnech přicházím s novým článkem (no... spíše článečkem) :D! Doufám, že vás jím potěším. Přístě se určitě můžete těšit na povídku... a v následujících týdnech možná na nějaký článek k tématu týdne (podobný tu už přes půl roku nebyl) a možná i na nový design (ale trochu se bojím, abych něco na blogu nepokazila)...
Už z nadpisu příspěvku jste nejspíš poznali, o co tu dnes půjde.

Tak si užijte čtení :D,
Kája

 
 

Reklama