Novinky

Nový rok a druhý díl...?

13. března 2017 v 17:28 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Podruhé ahoj v Novém roce 2017 :)!

Jak se koukám, nepřivítala jsem svůj blog v posledních několika měsících do roku 2017. Tak snad se mi zpoždění podaří novým článkem napravit! (Všechno nové... :D)

Hned na začátku chci varovat, abyste neočekávali, že se chystám shrnout 2016 z mého pohledu. Podobné okecávačky (*samozřejmě je naprosto upřímná*) můžete - alespoň myslím - najít na mnoha stránkách. Dvanáct měsíců, kdy jsme si zapisovali poznámky do diářků, na jejichž hlavní straně se vyjímalo vytištěné číslo končící šestkou, pro mě byl v jednom úhlu pohledu naprosto přelomový a zároveň... docela, a až překvapivě, obyčejný.

Přeji vám všechno nejlepší do následujících nyní už 295 a půl dne. Jojo, ráda bych byla, kdybych mohla napsat poněkud vyšší číslo...! Avšak čas pro 365 jsem promarnila, při jeho plynutí (zvláště kvůli němu) jsem takřka zapomněla, co bych vám měla sdělit.


Tři příběhy

27. prosince 2016 v 19:59 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahojky,

před pár dny jsem zjistila, že jsem ztratila svých pět (přinejhorším osm) DŮLEŽITÝCH papírů, na nichž jsem měla rozpracované nápady na delší příběhy. (Mimochodem, opravdu nechápu, kam se mohly podět, snažila jsem si je dávat vždy na stejné místo. Že by se v našem domě objevil duch čtenář :O? :D) Bohužel si nepamatuji ani polovinu věcí, které jsem si zapsala. Avšak, jak se říká, všechno zlé vede k něčemu dobrému. Toto nešťastné zjištění mne totiž uvrhlo nejen do smutku, ale přineslo mi dokonce jeden nápad - svěřit se vám s deseti plánovanými sériemi! (V jednom případě jde o samostatnou knihu, abychom byli všichni přesní.)
Občas se mi totiž stává, že i z počítače znenadání zmizí soubor nebo jeho část. (? vážně nechápu.) Pokud nenastane blogová apokalypsa - v což pevně doufám - tento článek zde zůstane navždy. Jde o nejméně riskantní způsob, jak nepřijít alespoň o základy námětů, o něž se s vámi chystám podělit.
...Zároveň však jde o dosti nepraktický způsob - nebudu vám přece sdělovat všechno -, ale je lepší než nic. Počítejte s tím, že soupis může vypadat poněkud neuspořádaně. U několika bodů si pamatuji téměř všechno, zatímco u většiny zbylých si nevybavuji ani hrubou dějovou linku (řečeno napsáno s nadsázkou).

Zajímá mne, který vás přitahuje nejvíce :),
Karolína
P. S. Teď se jdu modlit, aby některý domorodý americký kmen neoznámil zánik blogu.cz v roce 2017 podobně jako Mayové konec světa 2012. Informujte mne, pokud by se něco podobného chystalo. Děkuji.

Pravda

27. listopadu 2016 v 11:31 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Dnes bych ráda vyšla na světlo s věcí, která pro mne hodně znamená.

Tímto článkem dost možná podkopnu samu sebe, ale rozhodla jsem se být upřímná - neboť pravda stojí výš než má hrdost.
Chcete vědět, proč jsem ještě nedokončila druhý díl své série, přestože první vyšel již před pár lety? Není to pouze tím, že O. (zkratka názvu) je o dost obsáhlejší, jak jsem již několikrát naznačovala. Jeden z důvodů, proč jsem příběh, který pro mne moc znamená, nechala dlouho ležet "ladem skladem", nadete pod .
Ano, byla jsem znechucená a zklamaná. V těch nejhorších chvílích jsem neviděla důvod, proč pokračovat dál.
Přijde mi, jako bych všechny své čtenáře (mám na mysli ty, kteří přečetli Poslání) nějakým podivným způsobem obelhala a hlavně - o něco je připravila...
Mé přiznání můžete brát jako omluvu.

Výsledky soutěže

25. října 2015 v 19:23 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Milí čtenáři,

takže, v pořadí v druhé soutěži o mou knihu byli vylosováni:
Michaela Červenková z Tetína a Šárka Nováková z Jablonce.

Výherkyním gratuluji a doufám, že si užijí čtení Poslání!
Karolína

Soutěž o mou knihu

28. září 2015 v 18:38 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Čau :D,

nakladatelství Nava uspořádalo v pořadí již druhou soutěž o dva výtisky mé knihy. Stačí jen odpovědět na otázku v e-mailu pro: nakladatelstvi@nava.cz. Jestli odpovíte správně, budete zařazeni do losování (výherci budou dva). Možná, že právě vy budete mít štěstí xD.

Otázka zní: Kdo je autorem ilustrace na obálce knihy?
a) Karolína Kahounová
b) Anna Martinovská

Uzávěrka soutěže je 4. října. Určitě dám vědět, kdo byl vylosován...

Kája

Poslání e-knihou

9. července 2015 v 17:17 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj,

26. 6. vyšla moje Cesta za spásou - Poslání v nakladatelství a vydavatelství Má kniha jako e-kniha. E-verzi najdete na makniha.cz, palmknihy.cz, martinus.cz, martinus.sk, jrc.cz, alza.cz, idnes.cz, rajknih.cz, knihcentrum.cz a na Amazonu.
Děkuji všem, kdo si ji koupí (těm, co si ji ještě nepřečetli v tištěné podobě). Na makniha.cz stojí jen od 49 KČ (pokud chcete, můžete dát i vyšší částu). Nebo se na ni alespoň mrknete, jestli na ni narazíte někde v knihkupectví... :)

Na mém blogu také najdete spoustu informací o mé knize,
Kája

Anketa: Co říkáš na mou knihu?

11. března 2015 v 17:01 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vážení čtenáři,

už je to více než rok, co byla vydána má kniha, proto jsem se rozhodla položit vám jednu otázku... Byla bych ráda, kdybyste hlasovali v anketě, která se objevila už v článku o narozeninách mého blogu :). Když kliknete na "Přidat komentář" - anketa se vám objeví.

Tak... Mějte se hezky,
Vaše Karolína Mirimë
P. S. Poslední dobou mě nějak baví blogovat 8)... Tak doufejme, že mi to ještě nějaký čas vydrží

Už je to rok!! :)

14. února 2015 v 20:23 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Má kniha Cesta za spásou - Poslání, první díl plánované trilogie,slaví přesně rok své existence!! Byla vydána v nakladatelství Nava 14. 2. 2014 :).

Poslání


Jinak, dnes je Valentýn, a tak přeji všem zamilovaným hodně štěstí v lásce :3.

Karolína

Výsledky soutěže

19. října 2014 v 19:16 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Vážení čtenáři mého blogu,

děkuji všem, kdo jste se zúčastnili říjnové soutěže o mou knihu! Přihlásilo se přes neuvěřitelných 70 lidí, což jsem nečekala. Vyhráli: Renáta Dřízhalová z Peček (střední Čechy) a Petr Růžička z Boskovic (jižní Morava), kterým bude kniha zaslána poštou.

Výhercům samozřejmě gratuluji! Děkuji všem za účast, i těm, kdo jste se přihlásil, ale v losování už neměl takové štěstí... Možná někdy příště :).

V příštích dnech očekávejte další článek do meme On my wishlist a příspěvek do rubriky Autorka, která je zatím prázdná. Vím, že bych na blogu měla být aktivnější a proto jsem si předsevzala, že se tady budou každý týden objevovat minimálně 2 články... Snad mi to nějaký čas vydrží :).

Zatím se mějte pěkně,
Karolína

Zasoutěžte si o mou knihu!

6. října 2014 v 21:27 | Mirimë (Karolína Kahounová)
Ahoj,

nakladatelství Nava uspořádalo soutěž o dva výtisky mé knihy Poslání! Napište na email: nakladatelstvi-zav-nava.cz odpovědi na následující otázky:

1) Tato kniha patří do literárního žánru:
a) horor
b) fantasy
c) historický román

2) Autorce je:
a) 10 - 15 let
b) 16 - 20 let
c) 21 - 30 let

Možná, že právě vaše odpovědi budou vylosovány! Uzávěrka soutěže je v pondělí 13. října. Budu ráda, pokud se zúčastníte vy, kteří jste mou knížku ještě nečetli :). Předem přeji štěstí všem soutěžícím!

Mějte se krásně,
Karolína
 
 

Reklama